روحانی در دیدار سفیر جدید بوسنی هرزگوین:

ایران خواستار توسعه روابط با بوسنی وهرزگوین است

دولت

سطح روابط اقتصادی، فرهنگی و گردشگری دو کشور در حد مطلوب نیست و ما در جمهوری اسلامی آمادگی توسعه روابط با بوسنی و هرزگوین را داریم.

رئیس‌جمهور گفت: ما در جمهوری اسلامی آمادگی توسعه روابط با بوسنی و هرزگوین را داریم.

به گزارش ایلنا، ادیب بوکوویچ سفیر جدید بوسنی و هرزگوین صبح امروز  با رییس جمهوری کشورمان دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

روحانی در این دیدار با ابراز امیدواری از گسترش روابط دو کشور در دوره سفیر جدید کشور بوسنی و هرزگوین، گفت: سطح روابط اقتصادی، فرهنگی و گردشگری دو کشور در حد مطلوب نیست و ما در جمهوری اسلامی آمادگی توسعه روابط با بوسنی و هرزگوین را داریم.

وی با اشاره به وجود تنوع قومیتی و مذهبی در بوسنی و هرزگوین گفت: امیدوارم شرایط به گونه‌ای باشد که مسلمانان بتوانند هویت فرهنگی خود را در این کشور حفظ کنند.

رئیس‌جمهور به دوران جنگ در بوسنی و هرزگوین اشاره کرد و افزود: مردم بوسنی در آن دوران رنج فراوانی کشیدند و مردم ایران که از این شرایط ناراحت بودند، به آنها کمک کردند.

سفیر جدید کشور بوسنی و هرزگوین نیز گفت: امروز مفتخرم که در کنار شما هستم. ما دوستان خوبی هستیم وآنچه که شما در خصوص روابط دو کشور گفتید، ماموریت من برای توسعه روابط دو کشور است. لذا امیدوار هستم که بتوانم در طول ماموریتم روابط دو کشور را ارتقاء بخشم.

ادیب بوکوویچ با اهدای یک نقاشی از شهر سارایوو، به دکتر روحانی از رییس جمهوری ایران برای سفر به کشورش دعوت کرد.

کد N239180