حملات جدایی طلبان درکشمیرهند سه کشته برجای گذاشت

هند,جدایی طلبان

تهران- ایرنا- پلیس هند سه شنبه اعلام کرد سه تن ازجمله دو مقام محلی در حمله جدایی طلبان در کشمیر تحت کنترل این کشور کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری شین هوا از سرینگر، این دو حمله شب گذشته در روستاهای ˈآلمارˈ و ˈباتگوندˈ منطقه ˈترالˈ در ناحیه ˈپولواماˈ حدود 37 کیلومتری جنوب شهر سرینگر، پایتخت تابستانی کشمیر تحت کنترل هند صورت گرفت.

یک مقام ارشد پلیس منطقه ˈترالˈ که نامش ذکر نشده است، گفت: دریکی ازاین حملات، جدایی طلبان با حمله به منزل ˈغلام نبی میرˈ رییس شورای روستایی، وی و پسرش را به ضرب گلوله ازپای درآوردند و درحمله دیگر جدایی طلبان نیز ˈمحمد انور شیخˈ رییس محلی روستا کشته شد.

وی گفت که این دو همچنین از فعالان سیاسی مرتبط با احزاب طرفدار هند در این منطقه محسوب می شدند.

گفته می شود این کشتارها دو روز پیش از ادامه انتخابات عمومی هند در حوزه انتخاباتی پارلمانی ˈ ْآنانتناگˈ صورت گرفته است.

براساس این گزارش، درپی این حمله، گردان هایی از نیروهای پلیس و سواره نظام هند به این روستاها اعزام شدند اما تاکنون هیچیک از جدایی طلبان بازداشت نشدند.

مقامات پلیس می گویند این حملات با هدف ایجاد رعب دربین مردم این منطقه و ممانعت از شرکت آنان در انتخاباتی است که جدایی طلبان آن را تحریم کرده اند.

منطقه کشمیر تا پیش از استقلال هندوستان یک دولت سلطنتی تحت الحمایه بریتانیا داشت و در جریان جدایی پاکستان از هند هر دو کشور مدعی حکومت بر این منطقه شدند که این امر به وقوع چندین جنگ بین این دو کشور انجامید.

درگیریها در کشمیر که به دلیل مناقشه هند و پاکستان بر سرمالکیت آن به دو منطقه تقسیم شده است، طی ماههای اخیر به دلیل شدت گرفتن خواسته ناراضیان برای استقلال این منطقه یا الحاق آن به پاکستان، صحنه مناقشه های شدید بوده است.

از زمان قیام مسلحانه در کشمیر در سال 1989 (1368) تاکنون حدود 68هزار نفر در این منطقه کشته شدند.

آساق 1450**1577
کد N239109

خواندنی از سراسر وب