روحانی در دیدار سفیر جدید گرجستان:

مصمم به اتصال خط راه‌آهن ایران از آذربایجان به گرجستان هستیم

دولت

رئیس‌جمهور گفت: برای ایران اتصال به بنادر دریای سیاه از جمله بندر باتومی بسیار مهم است. ما مصمم هستیم خط راه آهن خود را از طریق کشور آذربایجان به گرجستان متصل کنیم.

رئیس‌جمهور گفت: برای ایران اتصال به بنادر دریای سیاه از جمله بندر باتومی بسیار مهم است. ما مصمم هستیم خط راه آهن خود را از طریق کشور آذربایجان به گرجستان متصل کنیم.

به گزارش ایلنا، ایوسب چاخواشویلی سفیر جدید گرجستان صبح امروز با حسن روحانی رئیس‌جمهوری دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

روحانی در این دیدار ضمن خوشامدگویی به سفیر جدید گرجستان، گفت: امیدوارم جناب عالی از این فرصت جهت گسترش روابط دو کشور در همه زمینه ها استفاده کنید.

وی با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی گرجستان، به علاقه مردم ایران به منطقه قفقاز اشاره کرد و گفت: برای ایران اتصال به بنادر دریای سیاه از جمله بندر باتومی بسیار مهم است. ما مصمم هستیم خط راه آهن خود را از طریق کشور آذربایجان به گرجستان متصل کنیم.
 
رئیس‌جمهور به روابط سه جانبه کشورهای ایران، آذربایجان و گرجستان اشاره کرد و افزود: اتصال خط آهن دو کشور، به نفع کل منطقه است و ایران آماده توسعه یک روابط خوب با گرجستان است.
 
روحانی همچنین در این دیدار بر تسهیل روابط بین دانشگاهیان، تجار و بخش خصوصی دو کشور تاکید کرد.
 
سفیر جدید گرجستان نیز در این دیدار که به زبان فارسی سخن می‌گفت، به حضور 3ساله خود در ذوب آهن اصفهان در سالهای 76-1973 اشاره کرد و گفت: اکنون در گرجستان تحولات جدیدی در حوزه سیاست رخ داده است. نظام ریاست جمهوری به نخست وزیری تبدیل شده و پارلمان نیز تقویت شده است.
 
ایوسب چاخواشویلی گفت: دولت جدید ما می خواهد تغییرات بسیاری در کشور ایجاد کند و ما درصدد هستیم روابط خود را با همسایه ها تقویت کنیم. می خواهیم گرجستان برای همسایگان خود، یک کشور دوست و مفید باشد و امیدوارم بتوانم در دوران ماموریتم روابط دو کشور را ارتقاء بخشم.
کد N239039