سی‌. ان. ان از احتمال انجام آزمایش اتمی جدید در کره شمالی خبر داد

سیاسی

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد به تازگی فعالیت‌های جدیدی را در مرکز اصلی انجام آزمایشات اتمی کره شمالی مشاهده کرده که نشان‌دهنده احتمال انجام یک آزمایش اتمی جدید در این کشور است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری سی. ان. ان، سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی در بیاینه‌ای اعلام کرد ما تایید می‌کنیم که به تازگی فعالیت‌هایی در منطقه پیونگی- ری در کره شمالی مشاهده شده است که مربوط به انجام آزمایش‌های اتمی است.

این منطقه اصلی‌ترین مرکز انجام آزمایشات اتمی در کره شمالی است.

وی در سخنانش به جزییات این فعالیت‌ها اشاره‌ای نکرد.

این در حالی است که کره شمالی ماه گذشته اعلام کرد که آزمایش اتمی جدیدی به منظور تقویت بازدارندگی هسته‌ا‌ی‌اش انجام نخواهد داد. کارشناسان معتقدند که این آزمایش می ‌تواند آزمایش یک بمب اورانیوم باشد.

به گزارش سی. ان . ان، کره شمالی به عنوان یک کشور منزوی به خاطر انجام آزمایشات اتمی‌اش در گذشته شناخته شده است. این کشور تاکنون سه آزمایش انجام داده که گفته می‌شود در آن‌ها از پلوتونیوم استفاده شده است. آخرین باری دراین کشور آزمایش اتمی انجام شده است مربوط به فوریه سال 2013 است.

این آزمایش واکنش‌های تند و شدیدی را در جامعه بین‌الملل برانگیخت و تحریم‌هایی را علیه کره شمالی در پی داشت.

مقامات کره شمالی از زمان انجام آخرین آزمایش هسته‌ای‌اش تاکنون بارها اعلام کردند که این کشور آمادگی انجام یک آزمایش دیگر در هر زمانی را دارد و اجرای آن تنها به تصمیمات سیاسی وابسته است.

براساس این گزارش وزارت دفاع کره جنوبی هم‌چنین از افزایش آمادگی نظامی این کشور از زمان مشاهده این فعالیت‌ها خبر داد.

انتهای پیام

کد N238826