پورابراهیمی در تذکر شفاهی:

وزیر اقتصاد درباره افزایش نرخ سود سپرده بانکی واکنش نشان دهد

مجلس

افزایش سود سپرده بانکی تیر خلاص به تولید کشور است/ افزایش قیمت حامل های انرژی باعث افزایش بهای تمام شده شرکت های بورس می شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه وزیر اقتصاد درباره افزایش نرخ سود سپرده بانکی واکنش نشان دهد، گفت: افزایش نرخ‌ها در زمان رکود تیر خلاص به تولید کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا پور ابراهیمی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی به وزیر اقتصاد درباره وضعیت سرمایه کشور، گفت: اقداماتی که در عرصه اقتصادی امروز انجام می شود، در برخی موارد با روح سرمایه گذاری مغایر است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اخیرا تصمیماتی درباره نرخ بهره و سپرده بانکی اتخاذ شده، افزایش سود سپرده های بانکی به معنی افزایش هزینه منابع مالی برای بنگاه های اقتصادی است که به شدت آثارمنفی بر عملکرد شرکت بورس در کشور دارد که عملا در شرایط رکود تیر خلاص به تولید کشور است.

وی ادامه داد: وزیر اقتصاد درباره افزایش نرخ سودسپرده بانکی واکنش نشان دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به موضوع هدفمندی یارانه ها افزود: بحث افزایش حامل های انرژی که در دستور کار قرار گرفته، قطعا باعث افزایش بهای تمام شده شرکت های بورس می شود سیاست وزارت صنعت و معدن بر اساس ستاد تنظیم بازار حفظ قیمت هایی است که حاشیه سود شرکت ها را به شدت تحت تأثیر قرار خواهد داد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: قطعا این سیاست های دوگانه نمی تواند مشکلات و معضلات کشور را حل کند.

کد N238792