ثبت نام 7366 نفر در نهمین دوره طرح اعطای مدرک تخصصی حفظ قرآن

قرآن کريم,سازمان دارالقران

در نهمین دوره طرح اعطای مدرک تخصصی حفظ در رشته حفظ کل، 2649 نفر، رشته حفظ 20 جزء، 1002 نفر، رشته حفظ 10 جزء، 2370 نفر و رشته حفظ پنج جزء نیز 1345 نفر ثبت نام کردند.

در نهمین دوره طرح اعطای مدرک تخصصی حفظ در رشته حفظ کل، 2649 نفر، رشته حفظ 20 جزء، 1002 نفر، رشته حفظ 10 جزء، 2370 نفر و رشته حفظ پنج جزء نیز 1345 نفر ثبت نام کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، یوسف افراش، معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن الکریم درباره نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم که از سوی سازمان دارالقرآن الکریم در حال اجرا است، گفت: ثبت نام در نهمین دوره این طرح از اسفندماه سال گذشته آغاز و تا 25 فروردین‌ماه ادامه داشت.

وی افزود: به دلیل همزمانی ایام ثبت نام نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن با تعطیلات نوروزی، مهلت ثبت‌نام در نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن را تا پایان فروردین‌ماه تمدید کردیم تا علاقه‌مندانی که موفق به ثبت نام در موعد مقرر نشدند، بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند.

معاون امور ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن الکریم افزود: با پایان یافتن مهلت ثبت نام در نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن، در مجموع هفت هزار و 366 حافظ قرآن در رشته‌های حفظ کل، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء و حفظ پنج جزء قرآن ثبت نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بیشترین آمار ثبت نام شدگان در رشته حفظ کل قرآن بوده است، افزود: در رشته حفظ کل، دو هزار و 649 نفر، رشته حفظ 20 جزء، هزار و دو نفر، رشته حفظ 10 جزء، دو هزار و 370 نفر و رشته حفظ پنج جزء نیز هزار و 345 نفر ثبت نام کرده‌اند.

افراش درباره بیشترین آمار شرکت‌کنندگان استانی گفت: استان تهران با هزار و 331 نفر، بیشترین ثبت نام کننده در نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن را داشته است که پس از استان تهران، اصفهان با 888 نفر و خراسان رضوی با 464 نفر رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون امور ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن الکریم ادامه داد: آمار ثبت نام شدگان در نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن نسبت به دوره گذشته با رشد 12/10 درصدی روبه‌رو بوده است.

وی در ادامه گفت: با پایان یافتن مهلت ثبت نام در نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن، برنامه‌ریزی به منظور برگزاری مرحله اول این آزمون آغاز شده است؛ آزمون مرحله اول 19 اردیبهشت‌ماه به صورت همزمان در مراکز استان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.

افراش با یادآوری اینکه آزمون مرحله اول نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن به صورت کتبی برگزار خواهد شد، گفت: 31 مرکز استان داریم که در هر استان یک حوزه پیش‌بینی شده اما در استان‌های تهران، اصفهان و... به دلیل حجم شرکت‌کنندگان و وسعت استان، دو حوزه امتحانی در نظر گرفته می‌شود.

انتهای پیام

کد N238696