نایب رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس:

بخش عظیمی از سرمایه بازار وارد دلالی ارز شد/ انتقاد از افزایش سود سپرده‌های بانکی

مجلس

نایب رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش نرخ بهره و سود سپرده های بانکی گفت: وزیر اقتصاد باید به این مصوبات واکنش نشان داده و از بازار سرمایه دفاع کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در پایان جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان با اعلام تذکر شفاهی نسبت به افزایش نرخ سود سپرده های بانکی انتقاد کرد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی گفت: اقداماتی که در عرصه اقتصاد انجام می شود، با روح سرمایه گذاری در این حوزه مغایرت دارد. اخیرا تصمیماتی در مورد افزایش نرخ بهره و سود سپرده های بانکی اخذ شده که به معنای افزایش هزینه تولید در تامین سرمایه مورد نیاز است.

وی با تاکید بر اینکه این کار تیر خلاص به تولید است، اظهار داشت: وزیر اقتصاد باید در مورد افزایش سود سپرده های بانکی واکنش نشان دهد. ایشان رئیس شورای عالی بورس است، باید از بازار سرمایه دفاع کند.

پورابراهیمی اظهار داشت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی در گام دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها موجب افزایش قیمت شرکت های بورس خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به نوسانات اخیر بازار ارز گفت: در پی نوسانات اخیر بخش عظیمی از سرمایه از بازار خارج شده و به بازار ارز رفت که صدمات زیادی به اقتصاد کشور وارد نمود.