نماینده کرمانشاه در تذکری مطرح کرد

زیرساخت‌های توسعه در مرزهای غربی کشور ایجاد شود

نماینده مردم کرمانشاه بر لزوم فراهم شدن زیرساخت‌های توسعه و عمران در مرزهای غربی کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سعید حیدری طیب در پایان جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) در تذکری شفاهی ضمن تبریک سالروز تاسیس سپاه پاسداران خطاب به دولت گفت: با توجه به اینکه مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه و سایر استان‌ها بر اساس اصول فنی و کارشناسی بوده است و با عنایت به ضروریات و ارتقای سطح اقتصادی و عمرانی استان‌ها و رفع چالش‌ها در آن استان‌ها ضروری است که دولت در اجرای این مصوبات اقدامات لازم را انجام دهد.

وی افزود: متاسفانه دولت در اجرای مصوبات سفر مقام معظم رهبری تعلل می‌کند از این‌رو تذکرم به دولت، ناظر به این موضوع است که کمیته‌ای ویژه برای پیگیری و اجرایی شدن این مصوبات متشکل از یک وزیر از هیات دولت، یک نفر از نمایندگان مجمع نمایندگان استان و استاندار مربوطه تشکیل دهد.

نماینده مردم کرمانشاه همچنین با انتقاد از بی‌توجهی دولت به امورات استخدامی فرزندان معظم شهدا گفت: افرادی در استانداری استان کرمانشاه بعد از برگزاری آزمون مجوز استخدام دارند اما متاسفانه بعد از گذشت دو سال هنوز به کار گرفته نشده است.

حیدری‌طیب همچنین از عملکرد دولت در مورد کم اهمیت جلوه دادن مرزهای استان کرمانشاه با عراق و اقلیم کردستان انتقاد کرد و افزود: مبادلات مرزی ما با کشور عراق و اقلیم کردستان 10 برابر مبادلات‌مان با تمام کشورهای آمریکا‌ی لاتین است ولی متاسفانه توجهی به این مبادلات ارزی نمی‌شود.

وی خواستار فراهم شدن زیرساخت‌های توسعه و عمران در مرزهای غربی کشور به خصوص استان کرمانشاه و اقلیم کردستان شد.

نماینده مردم کرمانشاه ادامه داد: از طرف دیگر شاهد حضور عناصر ضدانقلاب، سرویس‌های جاسوسی و بیگانه و تکفیری در کشور عراق و در دیگر مرزهایمان هستیم لذا لازم است وزرای کشور و اطلاعات هرچه سریعتر در جهت ایجاد بسترها و زیرساخت‌های کنترلی مناسب تلاش کنند تا از وجود هرگونه حادثه‌ای در داخل کشور جلوگیری شود.

حیدری‌طیب در پایان گفت: رویکرد دقیق قانون درمورد ارزش افزوده وجود ندارد که لازم است وزیر اقتصاد توجه لازم را به این موضوع به کار گیرد.

انتهای پیام

کد N238515