نمایندگان مجلس تصویب كردند؛

ممنوعیت بكارگیری بازنشستگان در سازمان بازرسی كل كشور

مجلس

اگر قرار باشد از بازنشستگان دوباره در مشاغل مختلف استفاده شود دیگر چگونه می‌توان مشکل اشتغال جوانان را حل کنیم/بکارگیری بازنشستگان جز یک سری افراد خاص مانند ایثارگران ممنوع است.

با رای نمایندگان به کارگیری بازنشستگان در سازمان بازرسی کل کشور ممنوع شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی قانون د ائمی شدن تشکیل سازمان بازرسی کل کشور، نادر قاضی پور پیشنهاد حذف تبصره 2 از ماده 3 این قانون ارائه کرد وگفت: اگر قرار باشد از بازنشستگان دوباره در مشاغل مختلف استفاده شود دیگر چگونه می‌توان مشکل اشتغال جوانان را حل کنیم.

پس از بحث و بررسی در خصوص حذف این تبصره، قائد رحمت در اخطاری با استناد به اصل 75 قانون اساسی اظهار کرد: این تبصره برای دولت بار مالی ایجاد می‌کند که این مخالف قانون اساسی است. همچنین طبق بند ب ماده 185 قانون برنامه پنجم توسعه، بکارگیری بازنشستگان جز یک سری افراد خاص مانند ایثارگران ممنوع است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن ابوترابی فرد اخطار قائد رحمت را وارد دانست و آن را به رای گذاشت.

در رای گیری به عمل آمده نمایندگان با 145 رای موافق،‌24 رای مخالف و 10رای ممتنع تبصره دوم ماده سه را مخالف با قانون اساسی دانستند و بنابراین این تبصره حذف شد.

در تبصره دوم از ماده سه قانون دائمی شدن تشکیل سازمان بازرسی کل کشور آمده است:

به بازرسان سازمان که دارای رتبه قضایی نمی‌باشند به پیشنهاد رئیس سازمان و موافقت رئیس قوه قضاییه و با توجه به وظایف محوله حداکثر تا معادل فوق العاده قضایی گروه 5 آیین‌نامه پرداخت فوق‌العاده مخصوص قضایی مصوب 1351 و صلاحات بعدی آن، به عنوان فوق العاده شغل قابل پرداخت است.

کد N238375