آمریکا: فعلا قصد تحریم پوتین را نداریم

آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: مقامات واشنگتن فعلا درصدد تحریم رئیس‌جمهوری روسیه نیستند و قبل از چنین اقدامی، مقامات بلندپایه دیگر و شرکت‌های روسی در فهرست تحریم‌های مضاعف احتمالی قرار می‌گیرند.


 
    به گزارش آفتاب به نقل از فارس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: مقامات واشنگتن فعلا درصدد تحریم رئیس‌جمهوری روسیه نیستند و قبل از چنین اقدامی، مقامات بلندپایه دیگر و شرکت‌های روسی در فهرست تحریم‌های مضاعف احتمالی قرار می‌گیرند.

به گزارش «نووستی»، "جن ساکی"، سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است که دولت این کشور فعلا امکان اعمال تحریم علیه "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه در رابطه با اوضاع اوکراین را مورد بررسی قرار نمی‌دهد.

"ساکی" شب گذشته در مصاحبه ای اینترنتی با شبکه رادیویی «اخا ماسکوی» روسیه، گفت: «دولت آمریکا ممکن است درآینده نیز تحریم‌هایی را علیه مقامات بلندپایه روسیه، بطور جداگانه و همچنین شرکت‌ها و برخی بخش‌های اقتصادی این کشور اعمال کند. البته هدف از این اقدام، نه تحریم، بلکه محدود سازی است.»

این دیپلمات آمریکایی در پاسخ به این سئوال که آیا این تحریم‌ها شامل شخص "ولادیمیر پوتین" هم خواهد شد، گفت: «بسیاری از مقامات بلندپایه دیگر روسی هستند که قبل از آنکه مسئله اعمال تحریم علیه رئیس‌جمهور پوتین مورد بررسی قرار بگیرد، ممکن است در فهرست این تحریم‌ها جای بگیرند.»

پیش از این روزنامه انگلیسی «تایمز» به نقل از منابع خبری نامشخص از امکان تحریم دولت آمریکا علیه شخص پوتین در صورت اعزام نیروهای نظامی روسیه به داخل خاک اوکراین خبر داده بود.

آمریکا و اتحادیه اروپا پیش از این تحریم‌های جداگانه‌ای را علیه برخی مقامات رده دوم وسوم دولت روسیه در رابطه با مواضع مسکو در قبال اعلام استقلال و پیوستن کریمه به فدراسیون روسیه اعمال کردند. بانک مرکزی روسیه نیز از جمله بخش‌های اقتصادی مهمی است که مورد تحریم قرار گرفته است. ناگفته نماند روسیه نیز تحریم هایی را علیه آمریکا اعمال کرده است.
کد N238145