نطق میان دستور؛

فتحی‌پور: عملکرد خوب دولت‌ها، نظام را حفظ می‌کند

سیاسی

یک عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تاکید کرد که عملکرد خوب دولت‌ها می‌تواند نظام را حفظ کند و سوءمدیریت، کوتاهی در حفظ نظام تلقی می‌شود.

یک عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تاکید کرد که عملکرد خوب دولت‌ها می‌تواند نظام را حفظ کند و سوءمدیریت، کوتاهی در حفظ نظام تلقی می‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ارسلان فتحی‌پور در نطق میان دستور امروز(سه‌شنبه) در صحن علنی مجلس ولادت امام خمینی(ره) و حضرت فاطمه را به مادران کشور به خصوص مادران شهدای جنگ تحمیلی تبریک گفت و با گرامیداشت یاد استاد شهید مطهری از مقام معلمان تجلیل کرد.

وی همچنین با تریک روز کارگر به تمامی کارگران زحمتکش و سختکوش کشور گفت که در سال اقتصاد و فرهنگ کارگران سهمی در تولید و اقتصاد کشور دارند.

این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: مقام معظم رهبری با نامگذاری امسال دو مساله اقتصاد و فرهنگ را برای اهمیت یافتن و برنامه‌های دولت و مسئولان و مردم مورد تاکید قرار دادند و سال جدید را به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کردند.

فتحی‌پور ادامه داد: رهبر معظم انقلاب با داشتن جایگاهی در نظام اسلام و تیزبینی پیامبرانه و هوش سرشار و استعداد خدادادی و تجربیات گران سنگ چندین ساله و همچنین اشرافیت کامل بر تمامی داده‌ها و آمار و اطلاعات امورات گوناگون کشور امسال را نامگذاری کردند که انتخاب این نام برای سال جدید امری معمولی و عادی نبود بلکه کاملا اقدامی هوشمندانه و ضروری بوده است.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری طی سال‌های اخیر همواره موضوع اقتصاد را به دولت‌های گوناگون متذکر شده‌اند از طرفی در آستانه تشکیل دولت یازدهم جریانات گوناگون فکری وسیاسی نیز با رصد اوضاع اقتصادی کشور جهت تعیین شعارهای انتخاباتی و تبدیل آن به برنامه به صورت علمی تلاش کردند.

نماینده مردم کلیبر ادامه داد: از طرف دیگر مقام معظم رهبری با ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نقشه راه آینده را برای مسئولان مشخص کردند. مجریان نیز به خوبی می‌دانند که فرهنگ زیرساخت و بستر اقتصاد موفق به شمار می‌آید و اقتصاد موفق نیز باعث ارتقای فرهنگ می‌شود طبیعتا غفلت از هرکدام از این موضوعات شکستی را به جای می‌گذارد.

فتحی‌پور گفت که کمیسیون اقتصادی مجلس خود را ملزم می‌داند که با بهره‌گیری از رهنمودهای فرهنگی نمایندگان انتظارات رهبر معظم انقلاب را تا حد توان برآورده کند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم کسب رضایتمندی مردم از عملکرد دولت‌ گفت: میزان رضایتمندی مردم از عملکرد دولت‌ها، رضایتمندی از نظام را در پی دارد طبیعتا اگر عملکرد مسئولان مناسب نباشد، نظام مقدس جمهوری اسلامی متحمل خسارت‌هایی می‌شود که کاهش سرمایه اجتماعی از جبران‌ناپذیرترین خسارت‌ها به شمار می‌آید. امام خمینی(ره) نیز در این رابطه فرمودند که حفظ نظام از اوجب واجبات است.

این نماینده اصولگرای مجلس تاکید کرد که عملکرد خوب دولت‌ها می‌تواند نظام را حفظ کند و سوءمدیریت، کوتاهی در حفظ نظام تلقی می‌شود. از این‌رو به مسئولان توصیه می‌کنم که دقت کافی را در خصوص اقداماتشان انجام دهند.

فتحی‌پور در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش بر لزوم تامین اعتبار لازم برای تکمیل سدهای حوزه انتخابیه‌اش‌ تاکید کرد و گفت: منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس با مصوبه مجلس تا محدوده مرزهای مشترک جمهوری آذربایجان و ارمنستان گسترش یافت اما چند ماهی است که با افت فعالیت مواجه شده و از روند مطلوب و مورد انتظار مردم برخوردار نیست.

وی ادامه داد: عمده‌ترین پتانسیل و ظرفیت منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس با راه‌اندازی منطقه آزاد و مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در محدوده روستا در حوزه انتخابیه بنده مفهوم پیدا می‌کند. اگر بپذیریم در محدوده مرزهای یاد شده جمهوری آذربایجان بیشترین تولید ناخالص ملی و رشد تجاری و اقتصادی و مبادلات را دارای است بی‌اعتنایی و رها کردن آن منطقه چه توجیهی دارد.

نماینده مردم کلیبر در پایان بر لزوم تامین آب شرب مردم حوزه انتخابیه‌اش و تکمیل تله‌کابین کلیبر تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N238128