زیان چند میلیون دلاری؛ هدیه ناآرامی های سیاسی به هواپیمایی تایلند

هواپیما

کوالالامپور – ایرنا – خطوط بین المللی هوایی تایلند از کاهش چشمگیر مسافران آسیای شرقی به خاطر ناآرامی های سیاسی در این کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا، ˈچوکچای پانیایونگˈ سرپرست خطوط بین المللی هوایی تایلند روز سه شنبه گفت: زیان آشکار این خط هوایی به دلیل کاهش مسافران کشورهای ژاپن، چین و کره جنوبی در سه ماهه نخست سال جاری بوده است.

وی که به دلیل مسائل اقتصادی مرتبط با بازار سهام نتوانست ارقام واقعی زیان خطوط بین المللی هوایی تایلند را اعلام کند، گفت که آسیب های اقتصادی بیش از حد انتظار بوده است.

به گزارش تارنمای بانکوک پست، وی همچنین رقابت خطوط هوایی جدید را نیز عامل دیگر زیان های اقتصادی خطوط بین المللی هوایی تایلند عنوان کرد.

وی در انتظار آن است تا با پایان ناآرامی های سیاسی در تایلند که سیاسیون چشم اندازی برای آن متصور نیستند، شرایط موجود بهبود یابد.

مسافران چینی خطوط بین المللی هوایی تایلند در سه ماهه نخست سال جاری 25 ممیز هشت درصد، ژاپن هشت درصد و کره جنوبی 17 درصد کاهش داشته است.

تعداد مسافرانی که در ماه مارس از این پرواز استفاده کرده بودند یک میلیون و 590 هزار نفر بود که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته بیش از 20 درصد کاهش نشان می دهد.

آسیب های اقتصادی، خطوط بین المللی هوایی تایلند را مجبور به تصمیم در کاهش کارمندان خود کرده است.

این خط هوایی در حال حاضر 25 هزار کارمند دارد.

خطوط بین المللی هوایی تایلند برای کاهش هزینه های خود همچنین قصد دارد چند فروند هواپیمای قدیمی خود را با هدف کاهش هزینه های نگهداری به فروش برساند.

قیمت این هواپیماها بین دو تا چهار میلیون دلار برآورد شده است.

خطوط بین المللی هوایی تایلند قصد دارد 12 فروند هواپیمای جدید را تا پایان سال جاری در ناوگان خود بکار گیرد.

آساق**د.م**1611
کد N237922