اعرافی:

هدف جامعةالمصطفی(ص) رسیدن به مرجعیت علمی و معرفتی است

سیاسی

رئیس جامعة‌المصطفی العالمیه‌(ص)، گفت: در چشم‌انداز جامعةالمصطفی(ص) العالمیة، رسیدن به مرجعیت علمی، معرفتی و فکری به‌ عنوان عنصر کلیدی و راهبرد اساسی پیش‌بینی شده است.

رئیس جامعة‌المصطفی العالمیه‌(ص)، گفت: در چشم‌انداز جامعةالمصطفی(ص) العالمیة، رسیدن به مرجعیت علمی، معرفتی و فکری به‌ عنوان عنصر کلیدی و راهبرد اساسی پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی در مراسم رونمایی از دستاوردهای پژوهشی این مرکز علمی گفت: پرورش انسان­‌های بزرگ و عالم و تولید فکر، محتوا و آثار مهمترین اهداف جامعة المصطفی است.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال جدید با عنوان «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» توسط مقام معظم رهبری، افزود: باید با مدیریت جهادی، با وجود کمبودها و چالش‌­ها، برای تحقق مرجعیت علمی تلاش کنند و باور داشته باشند که با امکانات کم می­‌توان کارهای بزرگ را به انجام رساند.

رئیس جامعةالمصطفی(ص) افزود: تلاش، انگیزه و باورها، شکل‌دهنده عنصر درونی و شخصیتی در مدیریت جهادی است .

اعرافی انتشار کتاب، مجله، مقاله و پایان‌نامه و برگزاری نشست­‌ها و همایش­‌ها را سیمای اصلی پژوهش دانست و اظهار کرد: آثار پژوهشی ما باید نشان‌دهنده وزن علمی جامعةالمصطفی(ص) بوده و موجب ارتقای جایگاه مجموعه در میان رقبای داخلی و خارجی باشد.

وی کیفیت و محتوا را اصل اول عرصه پژوهش خواند و یادآور شد: کیفیت و محتوای آثار پژوهشی جامعةالمصطفی(ص) باید همواره مورد ارزیابی قرار گیرد و هیچ‌گاه از آن غفلت نشود.

رئیس جامعةالمصطفی(ص) در ادامه به بیان برخی از اولویت‌­ها در بخش پژوهش پرداخت و تصریح کرد: ادامه حرکت نرم‌افزاری یکی از اولویت­‌های پژوهش است که این حرکت باید با ارتقای زیرساخت‌ها و استفاده از فناوری، به‌سوی نرم‌افزارهایی شبکه‌­ای، منسجم و راهگشا باشد.

وی دریافت مجوزهای داخلی و بین­‌المللی برای نشریات علمی و تخصصی جامعةالمصطفی(ص) را یکی دیگر از اولویت‌­های پژوهش برشمرد و افزود: در بخش نشریات انجمن‌­های علمی باید طرحی ترسیم شود تا این نشریات به بلوغ رسیده و در کشورهای مختلف و با زبان­‌های متنوع انتشار یابد.

بنا بر این گزارش، در پایان این مراسم از 171عنوان کتاب منتشر شده در سال 92 توسط انتشارات بین‌المللی جامعةالمصطفی(ص)، رونمایی شد.

انتهای پیام

کد N237916

وبگردی