اعرافی:

هدف جامعةالمصطفی(ص) رسیدن به مرجعیت علمی و معرفتی است

سیاسی

رئیس جامعة‌المصطفی العالمیه‌(ص)، گفت: در چشم‌انداز جامعةالمصطفی(ص) العالمیة، رسیدن به مرجعیت علمی، معرفتی و فکری به‌ عنوان عنصر کلیدی و راهبرد اساسی پیش‌بینی شده است.

رئیس جامعة‌المصطفی العالمیه‌(ص)، گفت: در چشم‌انداز جامعةالمصطفی(ص) العالمیة، رسیدن به مرجعیت علمی، معرفتی و فکری به‌ عنوان عنصر کلیدی و راهبرد اساسی پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی در مراسم رونمایی از دستاوردهای پژوهشی این مرکز علمی گفت: پرورش انسان­‌های بزرگ و عالم و تولید فکر، محتوا و آثار مهمترین اهداف جامعة المصطفی است.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال جدید با عنوان «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» توسط مقام معظم رهبری، افزود: باید با مدیریت جهادی، با وجود کمبودها و چالش‌­ها، برای تحقق مرجعیت علمی تلاش کنند و باور داشته باشند که با امکانات کم می­‌توان کارهای بزرگ را به انجام رساند.

رئیس جامعةالمصطفی(ص) افزود: تلاش، انگیزه و باورها، شکل‌دهنده عنصر درونی و شخصیتی در مدیریت جهادی است .

اعرافی انتشار کتاب، مجله، مقاله و پایان‌نامه و برگزاری نشست­‌ها و همایش­‌ها را سیمای اصلی پژوهش دانست و اظهار کرد: آثار پژوهشی ما باید نشان‌دهنده وزن علمی جامعةالمصطفی(ص) بوده و موجب ارتقای جایگاه مجموعه در میان رقبای داخلی و خارجی باشد.

وی کیفیت و محتوا را اصل اول عرصه پژوهش خواند و یادآور شد: کیفیت و محتوای آثار پژوهشی جامعةالمصطفی(ص) باید همواره مورد ارزیابی قرار گیرد و هیچ‌گاه از آن غفلت نشود.

رئیس جامعةالمصطفی(ص) در ادامه به بیان برخی از اولویت‌­ها در بخش پژوهش پرداخت و تصریح کرد: ادامه حرکت نرم‌افزاری یکی از اولویت­‌های پژوهش است که این حرکت باید با ارتقای زیرساخت‌ها و استفاده از فناوری، به‌سوی نرم‌افزارهایی شبکه‌­ای، منسجم و راهگشا باشد.

وی دریافت مجوزهای داخلی و بین­‌المللی برای نشریات علمی و تخصصی جامعةالمصطفی(ص) را یکی دیگر از اولویت‌­های پژوهش برشمرد و افزود: در بخش نشریات انجمن‌­های علمی باید طرحی ترسیم شود تا این نشریات به بلوغ رسیده و در کشورهای مختلف و با زبان­‌های متنوع انتشار یابد.

بنا بر این گزارش، در پایان این مراسم از 171عنوان کتاب منتشر شده در سال 92 توسط انتشارات بین‌المللی جامعةالمصطفی(ص)، رونمایی شد.

انتهای پیام

کد N237916