انتقاد نتانیاهو از تلاش فلسطین برای برقراری آشتی ملی

سیاسی

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با انتقاد از تلاش تشکیلات خودگردان فلسطین برای برقراری صلح با جنبش حماس تاکید کرد: تشکیلات خودگردان باید میان منحل شدن و سازش با حماس یکی را بپذیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیش از آغاز مذاکرات فتح و حماس برای پایان دادن به جدایی و اختلاف داخلی میان فلسطینی‌ها، از تلاش تشکیلات خودگردان فلسطین برای آشتی با جنبش حماس انتقاد کرد.

وی تصریح کرد: تشکیلات خودگردان باید میان منحل شدن و سازش با حماس یکی را بپذیرد. اگر تشکیلات خودگردان صلح می‌خواهد پس بهتر است با ما ارتباط داشته باشد، چرا که ما خواهان صلح واقعی هستیم!

وی گفت: حتی امروز که روز عید ماست، فلسطینی‌ها باز هم موشک‌هایی را به سمت ما شلیک می‌کنند. سیاست ما نیز در این باره کاملا روشن است و جواب بسیار سختی را به کسانی که علیه ما دست به اقداماتی نامناسب می‌زنند، می‌دهیم.

اخیرا رسانه‌های رژیم صهیونیستی مدعی شدند که رهبران فلسطینی در صورت شکست مذاکرات با اسرائیل، تشکیلات خودگردان را منحل می‌کنند اما هیچ مسئول فلسطینی تاکنون چنین مطلبی را تایید نکرده است.

اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی مطرح می‌شود که روز سه‌شنبه هیاتی از تشکیلات خودگردان فلسطین برای اجرای صلح و سازش با جنبش حماس به نوار غزه رفتند.

انتهای پیام

کد N237756