وزیر نیرو برای ارایه گزارشی درباره اقتصاد مقاومتی به مجلس می رود

وزیر نیرو,مقاومت 92

تهران - ایرنا - حمید چیت چیان وزیر نیرو برای ارایه گزارشی از برنامه های این وزارتخانه برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و نیز آخرین وضعیت آب و برق کشور به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، 14 اردیبهشت ماه در جلسه علنی مجلس حضور می یابد.

«حسین سبحانی نیا» عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: با توجه به اهمیت بحث اقتصاد مقاومتی، مجلس از ابتدای امسال میزبان وزرای جهادکشاورزی، اقتصاد و صنعت بوده است تا برنامه های این وزارتخانه های کلیدی را استماع کند.

وی با اشاره به حضور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبری رییس جمهوری در جلسه مجلس و تشریح برنامه های دولت در این زمینه اظهار داشت: حضور وزیر نیرو در جلسات آتی مجلس نیز به خواست مسوولان این وزارتخانه صورت گرفته است.

وی با اشاره به درخواست سه نماینده اقلیت های مذهبی در مجلس برای تعطیلی روز 31 فروردین به عنوان روز رستاخیر مسیح برای آنها گفت: با موافقت هیات رییسه مجلس، این روز برای این سه نماینده تعطیلی به حساب می آید و می توانند به آیین های مذهبی خود بپردازند.

وی درباره زمان رسیدگی به سوالات نمایندگان در جلسات علنی مجلس نیز گفت: جلسه علنی روز سه شنبه 16 اردیبهشت مجلس به بررسی چند سوال نمایندگان اختصاص یافته است.

سبحانی نیا با اشاره به ارایه گزارش محمدرضا باهنر نایب رییس مجلس درباره نتایج کمیته اقتصای مقاومتی به هیات رییسه مجلس افزود: این گزارش فردا (سه شنبه) در صحن علنی مجلس قرائت می شود.

به گفته وی این گزارش شامل راه های دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی، جمع بندی بررسی کمیسیون های تخصصی مجلس و نشست های تخصصی برگزار شده در این زمینه است.

سیام**2025 **1449
کد N237377