دادگاه قانون اساسی تایلند چهارشنبه تکلیف شیناواترا را مشخص می‌کند

سیاسی

دادگاهی در تایلند قرار است طی روزهای آتی در خصوص این که آیا به یینگلاک شیناواترا زمان بیشتری برای دفاع از خود در برابر اتهامش داده یا رأی فوری علیه او صادر کند، تصمیم بگیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، سرنوشت یینگلاک شیناواترا، نخست‌وزیر تایلند و دولتش مسیر حرکت سیاسی تایلند را مشخص خواهد کرد. دنیای سیاست تایلند دنیای دو قطبی سیاست حامیان شیناواترا و برادرش، تاکسین شیناواترا از یک طرف و حامیان حکومت سلطنتی از طرف دیگر است.

دولت شیناواترا طی چند ماه گذشته با اعتراضات ضد دولتی بعضا خشونت‌آمیز روبرو بود. چالش‌های قضایی علیه وی که در ماه فوریه آغاز شدند، این اعتراضات را تشدید کرد.

اتهامات شیناواترا یکی مربوط به انتقال تاویل پلینسری، رییس شورای امنیتی ملی تایلند در سال 2011 بوده که به گفته مخالفانش به نفع حزب وی بوده و یک اتهام دیگر نیز مربوط به اهمال در انجام وظیفه در پرونده خرید برنج توسط دولت تایلند است.

قرار است روز چهارشنبه دادگاه قانون اساسی تایلند تصمیم بگیرد که به او زمان بیشتری برای دفاع از خود در برابر اتهاماتش بدهد یا خیر. اگر دادگاه شیناواترا را گناهکار بداند او مجبور به استعفا خواهد شد.

پیمون تامپیتا کفونگ، سخنگوی دادگاه قانون اساسی تایلند امروز (دوشنبه) به خبرگزاری رویترز گفت، اگر دادگاه به شیناواترا زمان بیشتری ندهد و شواهد کافی وجود داشته باشد، در تاریخ بعدی دادگاه رای صادر خواهد شد. به گفته وی این رای ممکن است تا پایان آوریل صادر شود.

همچنین در پرونده خرید برنج توسط دولت تایلند، کمیسیون ملی مبارزه با فساد تایلند که اتهامات این پرونده را مطرح کرده قرار است در ماه مه حکم خود را صادر کند.

انتهای پیام

کد N237224