روسیه: دولت اوکراین تمایلی به خلع سلاح ملی گرایان تندرو ندارد

روسیه,بیانیه

مسکو - ایرنا- وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه در بیانیه ای با یادآوری اینکه شبه نظامیان عامل درگیری های یکشنبه شب در منطقه اسلاویانسک استان دونتسک اوکراین بوده اند، اعلام کرد: این حادثه نشان می دهد که دولت کی یف اراده برای خلع سلاح افراط گرایان و ملی گرایان ندارد.

به گزارش ایرنا در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: یکشنبه شب بیستم آوریل، آتش بسد عید پاک در منطقه اسلاویانسک نقض شد. حمله شبه نظامیان طرفدار ˈجناح راستˈ (اوکراین) به مرگ چند غیرنظامی منجر شد.طرف روس از این اقدام شبه نظامیان خشمگین است و این حادثه ثابت می کند که دولت اوکراین تمایلی برای خلع سلاح ملی گراها و تندروها ندارد.

این بیانیه افزود: روسیه بر ضرورت رعایت دقیق تعهدات اوکراین از سوی دولت این کشور مبنی بر جلوگیری از تشدید وضعیت در مناطق شرقی و جنوبی این کشور اصرار دارد.

وزارت امور خارجه روسیه در این بیانیه یادآورشد: وقوع این اتفاق بعد از امضای توافق نامه هفدهم آوریل در ژنو با حضور نمایندگان آمریکا، اتحادیه اروپا و اوکراین با مضمون جلوگیری از بکارگیری هر گونه اقدام قهرآمیز، تهدید و تحریک برای ما تعجب آور است.

در این بیانیه آمده است : مردم محلی (اسلاویانسک) در خودروهای مهاجمان، سلاح، نقشه منطقه و علامت رسمی ˈجناح راستˈ را پیدا کرده اند.

دردرگیری های یکشنبه شب میان جدایی طلبان طرفدار روسیه و شبه نظامیان وفادار به کی یف در منطقه اسلاویانسک استان دونتسک در شرق اوکراین 5 نفر کشته و 3 نفر مجروح شدند.

اروپام/ 518 **1010
کد N236776