یک فعال دانشجویی: شفافیت و حذف رانت، اعتماد عمومی را افزایش می‌دهد

دانشجويي,تشكل دانشجويي

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی گفت: یکی از شاخصه‌های اعتماد عمومی این است که نظام و دولت خواست مردم را خواست و دغدغه خود بدانند.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی گفت: یکی از شاخصه‌های اعتماد عمومی این است که نظام و دولت خواست مردم را خواست و دغدغه خود بدانند.

مقداد سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: زمانی که مردم متوجه شوند که دولت به وعده‌هایش عمل می‌کند و خودش به عنوان اولین نفر در راستای موضوعاتی که مطرح می‌کند گام برمی‌دارد، به حرف او اعتماد می‌کنند.

وی با اشاره به موضوع هدفمندی یارانه‌های تصریح کرد: به طور مثال در مورد مساله هدفمندی یارانه‌ها اگر شفاف‌سازی از خود دولت آغاز شود و آنان در رابطه با انصراف از دریافت یارانه نقدی روشنگری کنند، مردم هم به این موضوع اعتماد پیدا می‌کنند و از روش دولت پیروی خواهند کرد. اگر خود مسئولان دارای فعالیت اقتصادی شفاف و بودن رانت باشند، کم‌کم اعتماد عمومی به آنان نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه "مردم به نظام اعتماد دارند"، گفت: اگر مردم فکر کنند که دولتمردان به آن چیزی که می‌گویند و از آنان می‌خواهند عمل نمی‌کنند، اعتمادشان تضعیف می‌شود و در نتیجه کم شدن اعتماد عمومی همکاری مردم با دولت کاهش پیدا می‌کند و دولت با مشکل روبرو می‌شود.

وی با اشاره به شعارها و وعده‌های دولت، افزود: مردم منتظر عملی شدن شعار و وعده‌های دولتمردان چه قبل از انتخابات و چه بعد از انتخابات و چه بعد از تصدی دولت هستند. اگر بحث‌های اقتصادی، تورم و معیشت مردم محقق نشود، اعتماد عمومی به دولت سلب خواهد شد.

سلطانی همچنین با تاکید بر ضرورت افزایش اعتماد عمومی از سوی دولت، گفت: چون دولت تحت عنوان قوه مجریه شناخته می‌شود، در نظر مردم یکی از اصلی‌ترین بخش‌های مسئول برای تحقق شعارهای نظام محسوب می‌شود. مردم، مجموعه دولت، وزرا و مدیران دولتی را مسئول اصلی اجرای وعده‌ها می‌دانند.

این فعال دانشجویی ادامه داد: دیگر قوا و مسئولان کشور نیز می‌توانند در راستای افزایش اعتماد عمومی در جامعه تأثیرگذار باشند اما در نهایت برنامه‌ریزی و اجرا بر عهده دولت خواهد بود.

انتهای پیام

کد N236253