یک مقام فلسطینی:

آمریکا هیچ طرح جدیدی برای مذاکرات سازش ارائه نکرده است

آفریقا و خاورمیانه

یک منبع فلسطینی اعلام کرد نماینده آمریکا در مذاکرات سازش در دیدار با مسئولان فلسطینی هیچ طرح جدیدی را درخصوص پیشبرد مذاکرات سازش ارائه نکرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل ازخبرگزاری فرانسه، یک مقام آگاه در تشکیلات خودگردان فلسطینی در خصوص آخرین اخبار و تحولات موجود درباره روند مذاکرات سازش اظهار داشت "مارتین ایندیک" سفیر سابق آمریکا در سرزمینهای اشغالی و نماینده کنونی واشنگتن در روند مذاکرات سازش در دیداری که روز جمعه با هیأت مذاکره کننده تشکیلات خودگردان فلسطین داشت هیچ طرح جدیدی را برای پیشبرد مذاکرات صلح ارائه نکرده است.

وی همچنین گفت: ایندیک در این نشست به فلسطینیها گفت که اسرائیل قصد ندارد تا پیش از تمدید زمان مذاکرات صلح گروه چهارم اسرای فلسطینی را آزاد کند.

این مسئول فلسطینی که خواست نامش فاش نشود افزود: مشکل اساسی اینجاست که اسرائیل مسئله توقف کامل شهرک سازیها را در مقابل موافقت با تمدید زمان مذاکرات صلح نمی پذیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: اتخاذ اقداماتی از این دست خشم مقامات فلسطینی را برمی انگیزد و هیأت مذاکره کننده فلسطینی در این دیدار تاکید کردند که اگر رژیم اشغالگر قدس به اقدامات خود پایان ندهد مقامات فلسطینی به گزینه های متعددی که پیش رو دارند روی خواهند آورد.