محمدی به ایسنا خبر داد،

کارگروهی در کمیسیون اصل 90 برای آسیب‌شناسی پرونده زنجانی تشکیل شد

سیاسی

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت که کارگروهی در این کمیسیون برای آسیب‌شناسی در مورد موضوعات مربوط به پرونده بابک زنجانی تشکیل شده است که گزارش نهایی این کارگروه به بالاترین دستگاه‌ها ارائه می‌شود.

داوود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تشریح جلسه روز گذشته کمیسیون اصل 90، گفت: در این جلسه کارگروهی برای آسیب‌شناسی دلایل اتفاقات رخ داده در پرونده بابک زنجانی متشکل از پورمختار، دهدشتی، میرکاظمی و بنده تشکیل شد.

به گفته وی، وظیفه این کارگروه، بررسی عوامل بروز اتفاقات پیرامون پرونده بابک زنجانی و آسیب‌شناسی در این رابطه است.

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با یادآوری نحوه رسیدگی این کمیسیون به پرونده‌های ارجاعی، گفت: وقتی پرونده‌ای به کمیسیون اصل 90 ارائه می‌شود سه حالت رخ می‌دهد؛ اولین حالت این است که آن پرونده در صلاحیت کمیسیون نیست. حالت دوم این است که پرونده رسیدگی شده و با رسیدن به جرمی آن پرونده برای بررسی بیشتر به دستگاه قضایی ارجاع می‌شود و حالت سوم بررسی دلایل رخ دادن آن اتفاق و آسیب‌شناسی برای اصلاح فرآیند است.

محمدی افزود: با توجه به اینکه کمیسیون اصل 90 پرونده بابک زنجانی را بررسی و پرونده و اتهامات وارده را جهت رسیدگی به دستگاه قضایی ارجاع داده است، اکنون به دنبال آن است تا وارد مرحله آسیب‌شناسی و چرایی رخ دادن این اتفاقات شود. نتیجه این آسیب‌شناسی شناسایی عوامل و جلوگیری از تکرار این اتفاقات است.

وی گفت که گزارش نهایی در این رابطه در صورت لزوم در صحن علنی قرائت می‌شود و در غیر این صورت به بالاترین دستگاه دخیل در این رابطه ارائه خواهد شد.

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس همچنین با بیان اینکه در جلسه این کمیسیون کارگروهی برای رسیدگی به اقتصاد مقاومتی در حوزه بهداشت و درمان و سلامت به ریاست دکتر آذین عضو دیگر کمیسیون تشکیل شده است، گفت: قرار شده است که دستگاه‌های اجرایی در راستای اعمال نظارت کمیسیون اصل 90 برنامه‌هایشان را برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به این کمیسیون ارائه کنند.

محمدی در پایان یادآور شد که دعوت از مسئولان سازمان ملی استاندارد ایران و راهور ناجا برای بررسی شکواییه شرکت تولیدی و صنعتی عقاب افشان به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.

انتهای پیام

کد N235976