مدیر حوزه‌های علمیه:

طلاب قدردان موقعیت و جایگاه خود باشند

سیاسی

15 نفر از رهپویان فقه و فقاهت و طلاب مدرسه علمیه حقانی، به دست آیت‌الله شبیری زنجانی معمم شدند.

15 نفر از رهپویان فقه و فقاهت و طلاب مدرسه علمیه حقانی، به دست آیت‌الله شبیری زنجانی معمم شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و عمامه‎گذاری طلاب مدرسه علمیه حقانی با حضور آیت‎الله شبیری‌زنجانی از مراجع تقلید، حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری مدیر حوزه‎های علمیه و طلاب این مدرسه برگزار شد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در این مراسم گفت: طلاب باید قدردان موقعیت و جایگاه خود باشند و بدانند که این جایگاه، کم ارزش نیست بلکه بسیار با ارزش است و همه کارهای ما به دلیل انتصاب به امام زمان(عج) زیر نظر است.

حسینی بوشهری افزود: طلاب باید همیشه و همه حال در راه کسب معارف دین و عمل به وظیفه خطیر سربازی امام عصر(عج) کوشا باشند و بدانند که حضرت بیش از دیگران بر ما و کار ما نظارت دارند.

مدیر حوزه‎های علمیه افزود: لباس روحانیت سپری برای آتش دنیایی و دوزخی و عامل امنیت برای طلبه‌ها در مقابل شیاطین جن و انس است؛ طلبه‎ها تا زمانی که لباس روحانیت نپوشیده‎اند راحت هستند، ولی بعد از پوشیدن باید حریم لباس را حفظ کرد، و این از توفیقات الهی است.

امام جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ولادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: ملت ایران، دل داده اهل بیت(ع) هستند و همانطوری که اهل بیت(ع) فرمودند؛ هرچیزی پایه‌هایی دارد و پایه‌های دین اسلام، محبت اهل بیت(ع) است.

انتهای پیام

کد N235969