رییس سازمان زندان‌ها خبر داد

شناسایی فردی که اطلاعات نادرست از اوین به رسانه خارجی داد

زندان,زندان اوين

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی گفت: در ماجرای بازرسی نوبتی از بند 350 بازداشتگاه اوین شایعاتی مطرح شده بود که ما توانستیم فردی که باعث به وجود آمدن این شایعات شد را شناسایی کنیم.

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی گفت: در ماجرای بازرسی نوبتی از بند 350 بازداشتگاه اوین شایعاتی مطرح شده بود که ما توانستیم فردی که باعث به وجود آمدن این شایعات شد را شناسایی کنیم.

غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این مطلب، گفت: شخصی که در جریان بازرسی از بند 350 اوین اطلاعات نادرستی را به یکی از رسانه‌های خارجی داده بود شناسایی کرده‌ایم.

وی ادامه داد: گزارشات مربوط به این فرد به مراجع قضایی منعکس شد و مراجع ذیربط مابقی ماجرا را پیگیری می‌کنند.

رییس سازمان زندان‌ها از جزییات بیشتر در رابطه با این موضوع خودداری کرد.

بر اساس این گزارش، رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز زن در جمع خبرنگاران «ارائه توضیحات برای کار نکرده» را علت حضورش در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی عنوان کرد.

اسماعیلی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا اتفاق روی داده در بند 350 اوین شتاب‌زده تکذیب شد، گفت: اصلا شتاب زده عمل نکردیم و در حال حاضر هم شتابی در رفتار ما وجود ندارد. بارها اعلام کردم که بر اساس یک برنامه کاملا قانونمند و با رعایت همه ضوابط یک بازرسی انجام شد و هیچ گونه درگیری و ایراد ضربی از ناحیه همکاران رخ نداده است.

اسماعیلی تصریح کرد: در بازرسی صورت گرفته عده‌ای از زندانیان مقاومت کردند و بیرون نمی رفتند که همکاران ما آنها را جابجا کردند و آنان نیز در مقابل به همکاران ما توهین و ناسزا گفتند و اقدام به شکستن در کردند.

رییس سازمان زندان‌ها در مورد اینکه گفته می‌شود این بازرسی توسط ماموران امنیتی صورت گرفته و این امر دلیل اعتراض زندانیان بوده است،‌ اظهار کرد: نیروهای ما نیروهای پرسنل بازرسی سایر زندان ها بودند و نمی دانیم که به کدام یک از دروغ هایی که گفته می شود باید پاسخ دهیم. از یک طرف می گویند لباس شخصی بودند در حالی که پرسنل ما در زندان حضور داشتند و اصلا گاردی در کار نبوده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تعدادی از نمایندگان تهران برای بازدید به زندان اوین مراجعه کرده و با زندانیان دیدار داشته اند؟،‌ گفت: بازدیدی صورت نگرفته و من در این ارتباط به نمایندگان توضیحاتی ارائه کردم. از سویی نیز اعلام کردم که روز گذشته 70 الی 80 درصد این افراد با خانواده هایشان ملاقات کردند و مابقی هم دیدار خواهند کرد.

اسماعیلی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا برای بازدید نمایندگان مجلس هماهنگی صورت گرفت،‌ گفت:‌ ضرورتی نمی بینیم و آنها هم همچین تقاضایی از ما نکردند.

انتهای پیام

کد N235957