احتمال ديدن فیلم درگیری «بند 350» اوين

زندان اوین

يك نماينده اصلاح‌طلب مجلس از موافقت مدیرکل زندان اوین برای بازبینی فیلم درگيري «بند 350» اوین خبر داده است.


 
به گزارش آفتاب به نقل از بهار نیوز محمدرضا تابش می‌گوید: «رییس زندان اعلام کرد که تمام تصاویر مربوط به آن روز در دوربین‏های مداربسته زندان اوین موجود است و نمایندگان هم اصرار داشتند که برای توجیه بیشتر نمایندگان و مستندشدن آنچه مسوولان زندان می‌گویند، فیلم‌ها از سوی برخی نمایندگان مجلس بازبینی شود.

نماينده اردكان به روزنامه شرق گفت: مسوولان زندان اوین و رییس سازمان زندان‌ها هم این پیشنهاد را پذیرفتند و حالا فیلم آن روز درگیری در «بند 350» از سوی برخی نمایندگان در کمیسیون امنیت ملی مجلس مورد بازبینی قرار گرفته و گزارش آن به دیگر نمایندگان ارایه خواهد شد.»  تابش حرف روسای زندان اوین و سازمان زندان‌ها را شنیده و از روایت خانواده زندانیان سیاسی هم سخن می‌گوید.

او با همسر، مادر، برادر و پدر برخی از زندانیان سیاسی حرف زده و تاکید دارد که «روایت خانواده‌ها کاملا با آنچه مسوولان زندان گفته‌اند، متفاوت است. به همین خاطر منتظر خواهیم ماند تا گزارش مهدی دواتگری در موضوع درگیری اتفاق افتاده در بند 350 اوین تکمیل شود و اگر نتایج گزارش رضایت‌بخش نبود، آن وقت به‌طور ویژه خودمان از زندان بازدید خواهیم کرد و پای صحبت زندانیان آن بند خواهیم نشست.»

به گفته تابش، خانواده زندانیان سیاسی گفته‌اند که در فرآیند ملاقات‌ها اختلال پیش آمده و این بازرسی با بازرسی‌های پیش متفاوت بوده و در انجام این بازرسی به افراد توهین شده و آنها هم قصد داشتند از خود دفاع کنند. همچنین خانواده‌ها به درگیری و ضرب و شتم برخی زندانیان اشاره کرده‌اند، موضوعی که مسوولان زندان آن را به طور کلی رد می‌کنند.
کد N235931