ادامه درگیری معترضان ونزوئلایی با پلیس/ عروسک‌های مادورو به آتش کشیده شد

جوانان معترض در ونزوئلا که نقاب به صورت داشتند با ماموران پلیس درگیر شده، عروسکهای رئیس‌جمهوری این کشور را آتش زده، آن‌ها را به صورت نمادین اعدام کردند و در تظاهراتی خواستار احیای دموکراسی در این کشور شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، اگرچه میلیونها تن از مردم ونزوئلا برای برگزاری مراسم عید پاک و جمع شدن‌های خانوادگی به سوی سواحل دریای کارائیب رفته بودند اما معترضان به دنبال ادامه این جنبش اعتراضی سه ماهه با برگزاری اعتراضاتی با مضمون مذهبی بودند.

صدها تن از معترضان پس از راهپیمایی با پاهای برهنه و به شیوه‌ راهپیمایی شکنجه‌گرانه عیسی مسیح اعتراض خود را با راهپیمایی با مضمون "احیای دموکراسی" آغاز کردند.

جمیل جیسر 22 ساله، رهبر دانشجویان معترض گفت: ما تا زمانی که کشورمان را باز گردانیم، در خیابان می‌مانیم. اکنون زمان آن است تا قاطعانه سرپا بمانیم.

پس از آن چند صد معترض با نقاب به صورت موانعی را در شرق کاراکاس ایجاد کردند.

این جوانان معترض که کوکتل مولوتف پرتاب و سنگ پرتاب کردند و تبلیغات را پاره کرده و در خیابان موانع ایجاد کرده بودند، شعار "آزادی" سر دادند.

ساکنان این منطقه نیز به نشانه اعتراض از پنجره خانه‌های خود قابلمه و ماهی تابه پرتاب کرده و ماموران پلیس نیز در پاسخ گاز اشک آور شلیک کرده و متوسل به استفاده از گاز پرفشار شدند.

از زمان آغاز اعتراضات علیه نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا، دست کم 41 تن از هر دو طرف کشته شدند.

در روز عید پاک در سراسر ونزوئلا معترضان عروسک‌های مادورو را آتش زده و برخی نیز این عروسک‌ها را به صورت نمادین اعدام کردند.

به طور همزمان حامیان دولت نیز با عروسک‌های شخصیت‌های مهم مخالف از جمله لئوپولدو لوپز، رهبر محبوس معترضان همین کار را کردند.

انتهای پیام

کد N235799