رئیس کمیسیون قضایی:

مشکلات صدور ویزا برای دانشجویان و بیماران نیازمند درمان در انگلیس رفع می‌شود

سیاسی

رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: مشکلات مربوط به صدور ویزا برای دانشجویان و بیماران نیازمند درمان در خارج از کشور، مرتفع می‎شود.

الهیار ملکشاهی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، درباره دیدارش با کاردار ترددی انگلستان بیان کرد: مدتی است که سفارت‎خانه انگلستان در ایران تعطیل است و در این دیدار آجی شارما، کاردار پیگیر بازگشایی سفارت‎خانه انگلستان در ایران بود.

وی با بیان اینکه در این دیدار راجع به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و نقش حقوق اقلیت‎های دینی در قانون اساسی صحبت‎هایی شد، اضافه کرد: بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اقلیت‎های دینی از حقوق و امتیازات مربوط به انتخابات در مجلس و انجام مراسمات دینی مربوط به خود برخوردار هستند.

ملکشاهی گفت: پیگیر هستیم تا زمانی که سفارت‎خانه انگلیسی بازگشایی نشده، مسائل مربوط به صدور ویزا برای دانشجویان و نیاز پزشکی بیماران که برای درمان به انگلستان می‎روند نیز توسط کاردار انگلیسی انجام شود.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس تصریح کرد: اگر بستر لازم مهیا شود در پارلمان انگلیس حضور خواهیم یافت تا درباره قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بحث و گفت‎وگو شود.

وی یادآور شد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران براساس شرع و دین تدوین شده است.

انتهای پیام

کد N235768

خواندنی از سراسر وب