با اشاره به حکم دادگاه آمریکایی برای مصادره برج ایرانی؛

نقوی‌حسینی: غرب به دنبال ایجاد مانع بر سر راه مذاکرات هسته‌ای است

مذاكرات ايران و گروه 1 5

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اقدام دادگاه فدرال آمریکا برای مصادره برج بنیاد علوی در منهتن نیویورک را قطعه‌ای از پازل غرب برای ایجاد مانع بر سر راه مذاکرات هسته‌ای عنوان کرد.

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: برداشت ما این است که این نوع اقدامات برای مانع‌سازی بر سر راه مذاکرات است و پازلی در حال شکل‌گیری است که قطعه‌ای از آن قطعنامه پارلمان اروپا علیه ایران، قطعه‌ای عدم صدور روادید برای آقای ابوطالبی و قطعه‌ای دیگر گزارش حقوق بشری احمد شهید علیه ایران است.

وی افزود: ما فکر می‌کنیم غربی‌ها می‌خواهند پازلی را شکل دهند تا مذاکرات را با مانع روبرو کنند زیرا برداشت آنها این است که در مذاکرات هسته‌ای چیزی گیرشان نیامده و ملت ایران توانسته از حقوق خود به درستی دفاع کند و مذاکرات را به هر شکلی که هست ادامه دهد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما فکر می‌کنیم غربی‌ها این اقدامات را پشت سر هم انجام می‌دهند تا جمهوری اسلامی و مذاکرات هسته‌ای را با مشکل روبرو کنند.

نقوی حسینی دیدار کاترین اشتون و هیات پارلمانی اروپا با برخی فعالان حوادث بعد از انتخابات 88 را بخش‌های دیگری از این پازل عنوان کرد و گفت که غرب با انجام این اقدامات درصدد ایجاد مانع بر سر راه مذاکرات است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: جمهوری اسلامی باید در متن مذاکرات در این باره صحبت کند و از طرف‌های مذاکره بخواهد که دست از این اقدام‌شان بردارند.

وی با تاکید بر لزوم پیگیری حقوقی و سیاسی اقداماتی مثل مصادره برج بنیاد علوی در نیویورک از سوی جمهوری اسلامی ایران، گفت: این موضوع باید به غربی‌ها تفهیم شود که این اقدامات همگام و همراه با مذاکرات نیست بلکه برخلاف روند مذاکرات ارزیابی می‌شود.

انتهای پیام

کد N235736