بشار اسد: بار دیگر سوریه را می‌سازیم

بشار اسد ضمن بازدید از روستای معلولا در میان مردم این روستا اعلام کرد که همه مردم سوریه در دفاع از کشور سهیم بوده‌اند و بار دیگر کشورشان را خواهند ساخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تلویزیون سوریه گزارش داد، بشار اسد، رییس‌جمهوری سوریه به روستای مسیحی‌نشین معلولا که مدت‌ها در دست گروه‌های مسلح بود و اخیرا توسط ارتش سوریه آزاد شد، سفر کرد. وی در این سفر از کلیسای «مار سرکیس و باخوس» دیدار کرد و از حجم آسیبی که توسط گروه‌های تروریستی به این مکان وارد شده بود، مطلع شد.

بشار اسد گفت: اقدامات این گروه‌ها ماهیت آنها و حامیانشان را نشان می‌دهد و سندی بر میزان وحشی‌گری آنهاست.

رییس‌جمهوری سوریه همچنین در هتل السفیر معلولا که به مقر گروه‌های تروریستی تبدیل شده بود، حضور یافت و با شماری از نیروهای ارتش و دفاع ملی سوریه دیدار کرد.

وی گفت: پیشرفت‌های ارتش و آزادسازی شهرها و روستاها از دست گروه‌های تروریستی و مقاومت سوریه حاصل وحدت و همدلی مردم و ارتش است.

اسد گفت: حقیقتا پیروزی‌های این چنینی در تاریخ معاصر بی‌نظیر است. آنچه بر سر سوریه آمده در مورد هیچ ملتی رخ نداده است. همدلی و اتحاد شما مردم و ارتشی ها عامل پیروزی‌هایی شد که در تاریخ نظامی و سیاسی نوشته می شود. البته این جنگ ادامه دارد و مبارزه با تروریست‌ها مستمر خواهد بود. مقاومت مردم در کنار نظامی‌ها که برخی در چارچوب نیروهای دفاع ملی بوده است، محور مقاومت ملت سوریه بود. این مقاومت ادامه پیدا خواهد کرد تا تروریست‌ها را با مشت آهنین به طور کامل نابود کنیم.

رییس‌جمهوری سوریه همچنین از کلیسای «مار تقلا» که آسیب‌های زیادی دیده بود بازدید کرد و گفت: هیچ کس نمی‌تواند تاریخ انسانی و تمدن سوریه را از بین ببرد.

وی افزود: معلولا سمبل مقاومت و تمدن سوریه باقی خواهد ماند و آنچه بر سر این روستا آمده نشان دهنده تفکر تکفیری‌هاست.

بشار اسد گفت: زنان، مردان، جوانان و افراد مسن این سرزمین در کنار یکدیگر جاهایی را که تروریست‌ها ویران کرده‌اند دوباره خواهند ساخت و با هم از آن دفاع خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N235639