دولت اوکراین: انتخابات ریاست جمهوری در هر شرایطی برگزار خواهد شد

انتخابات ریاست جمهوری,برگزار

مسکو- ایرنا- معاون کمیسیون مرکزی انتخابات اوکراین اعلام کرد: انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در هر شرایطی و صرف نظر از وضعیت کشور در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا به نقل از ایتارتاس، آندره ماگر معاون کمیسیون مرکزی انتخابات اوکراین روز یکشنبه گفت: انتخابات ریاست جمهوری اوکراین حتی در صورتی که در برخی از مناطق این کشور وضعیت فوق العاده برقرار شود، برگزار خواهد شد.

ششمین انتخابات ریاست جمهوری اوکراین که در واقع انتخابات زودهنگام می باشد، 25 ماه می (ماه آینده میلادی) برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: از نظر قوانین اوکراین، نتایج انتخابات صرف نظر از تعداد حوزه های رای گیری یا شمار افرادی که در انتخابات شرکت نمی کنند، تعیین می شود.

ماگر افزود: انتخابات ریاست جمهوری اوکراین اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا نتایج آن موردی برای ایرادگیری از مشروعیت حکومت این کشور را باقی نمی گذارد.

برخی از سیاستمداران اوکراین ازجمله خانم یولیا تیموشنکو نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور خواستار برقراری وضعیت فوق العاده در مناطق شرق و جنوب این کشور شده اند تا واحدهای ارتش اوکراین بتوانند در سرکوبی جدایی طلبان شرکت کنند.

کارشناسان معتقدند، در صورت برقراری حالت فوق العاده در بخش هایی از اوکراین، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور ناممکن خواهد شد.

اروپام/2242**518 ** 1917
کد N235562