بررسی گزارش عملکرد صندوق بیمه عشایر و روستاییان در کمیسیون بهداشت مجلس

کمیسیون شوراها

تهران-ایرنا-سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با یادآوری جزییات جلسه امروز کمیسیون متبوعش، گفت: گزارشی از عملکرد صندوق بیمه عشایر و روستاییان کشور بررسی شد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، محمدحسین قربانی با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون گفت: امروز گزارشی از عملکرد صندوق بیمه عشایر و روستاییان کشور و همچنین برنامه های آتی آن با حضور مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرائت شد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در پی ارایه گزارش سازمان بیمه عشایر و روستاییان کشور تعداد افراد تحت پوشش بیمه مشخص شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری تقدیم طرحی با یک فوریت به صحن علنی مجلس مبنی بر بیمه کشاورزان و عشایر با شرایط سنی بالا، تصریح کرد: برخی از عشایر و روستاییان کشور بیمه خریداری کردند و حق بیمه پرداخت کردند اما به علت کهولت سن طی 4 سال پس از پرداخت حق بیمه فوت کرده اند که این موضوع به صراحت در قانون دیده شده است و این افراد نباید بیمه دریافت کنند.

وی یادآور شد: در دو شرایط بیمه مکلف به پرداخت غرامت است یکی اینکه فرد 15سال بیمه پرداخت کرده باشد و دوم اینکه 60 سال سن داشته باشند نه بیشتر که برخی مواقع افراد با سن بالای 60 سال اقدام به بیمه کردن می کنند که این صحیح نیست.

قربانی گفت: متاسفانه با وجود اینکه طرح مذکور طرح خوبی است اما در کمیسیون رای نیاورد و به تصویب نرسید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کلیات طرح اصلاح برخی از قوانین در راستای حمایت از تولید ملی تصویب شد.

سیام**9121 **1449
کد N235529