آیت الله هاشمی رفسنجانی:

امیدواری مردم ودولت بهترین سرمایه برای تاثیرگذاری تدبیر در برنامه هاست

آیت الله هاشمی رفسنجانی

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: موانع خارجی و مانع تراشی ها و هیاهوهای داخلی، حرکت دولت را برای رسیدگی به امور جاری کشور کند می کند، امّا امیدواری مردم و دولت بهترین سرمایه برای تأثیرگذاری تدبیر در برنامه هاست.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام،آیت الله هاشمی رفسنجانی در سالروز فرخنده میلاد حضرت فاطمه(س)، در دیدار مدیران و کارکنان مجمع تشخیص مصلحت نظام، حضرت زهرا (س) را اسوه زنان جهان دانست و با تأکید بر جایگاه علمی، عرفانی و عاطفی آن بانوی بزرگوار در اسلام، گفت: پیامبر مکرم (ص) که گل سرسبد آفرینش بودند، در مقابل فاطمه(س) خضوع داشتند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار که کارکنان زن مجمع نیز حضور داشتند، با تبریک روز زن، خطاب به آنها و همه زنان مسلمان، گفت: زندگی حضرت زهرا(س) را بخوانید که چگونه در فضای خانه مادری مهربان و همسری فداکار و در جامعه به عنوان بانویی محدثه، راهنمای فردی و اجتماعی مردم بودند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگر سخنانش با تشریح اوضاع اقتصادی کشور در سال های اخیر، کارمندان را قشر مظلوم جامعه خواند و گفت: کارگران و کارمندان در فراز و فرود قیمت ها، بیشتر از اقشار دیگر آسیب پذیر هستند.

وی با اشاره به طرح هدفمندی یارانه ها و سوابق مطالعاتی آن در دولت های پس از انقلاب، گفت:اگر مرحله اول این طرح درست اجرا و سهم تولید پرداخته می شد، شاهد رونق اقتصادی و رضایت مردم بودیم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، صرفه جویی در مصرف سوخت را از اهداف اوّلیه طرح هدفمندی یارانه ها خواند و افزود:تاکنون مردم و دولت به خاطر سوء مدیریت های گذشته، از این طرح سودی نبرده اند و امیدواریم اجرای آن در شرایط فعلی به گونه ای باشد که منافع کشور فراهم شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با مقایسه قیمت حامل های انرژی در ایران و کشورهای همسایه گفت:اجرای بد و ناقص قوانین، آتشی را به خرمن منافع مملکت می اندازد که دودش به چشم مردم می رود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با تشکر از کارکنان مجمع تشخیص مصلحت نظام، به برنامه های سال جاری اشاره کرد و با تأکید بر وظایف سنگین مجمع در تدوین سیاست های کلی و رفع موارد اختلافی و امور نظارت مجمع بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام، گفت: امیدواریم در سال جاری بتوانیم بهتر به وظایف خود عمل کنیم.

وی در مقایسه شرایط دولت فعلی با دولت پس از جنگ، گفت:موانع خارجی و مانع تراشی ها و هیاهوهای داخلی، حرکت دولت برای رسیدگی به امور جاری کشور را کند می کند، امّا امیدواری مردم و دولت بهترین سرمایه برای تأثیرگذاری تدبیر در برنامه هاست.
کد N235495