در دیدار با بروجردی

رییس هیات پارلمانی سوییس: مغرضانه بودن تبلیغات علیه ایران بر ما آشکار شد

شش تن از نمایندگان مجلس شورای ملی سوییس به ریاست لوتسی اشتام که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده‌اند پیش از ظهر یک‌شنبه با علاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات خوب ایران و سوییس، بر لزوم گسترش ارتباطات دو کشور در عرصه‌های مختلف به‌ویژه روابط پارلمانی تاکید کرد و افزود: استفاده از ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور می‌تواند در ارتقای سطح مناسبات موثر باشد.

او هم‌چنین گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از روند گسترش همکاری‌ها و ارتباطات خوب دو کشور با توجه به سیاست‌های مستقل سوییس و عضویت نداشتن در ناتو و اتحادیه اروپا حمایت می‌کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اوضاع منطقه به‌ویژه اوضاع افغانستان و عراق گفت: با نگاه به بحران‌های یک دهه اخیر در خاورمیانه ردپای آمریکا و متحدانش در شکل‌گیری آن‌ها به روشنی به چشم می‌خورد.

او با انتقاد از قطعنامه اخیر پارلمان اروپا آن را دخالتی آشکار در امور داخلی ایران دانست و محکوم کرد.

بروجردی در پایان این دیدار تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از توسعه مناسبات با دیگر کشورها در چارچوب اصل احترام متقابل، منافع مشترک و دخالت نکردن در امور داخلی کشورها استقبال می‌کند.

لوتسی اشتام، رییس هیات پارلمانی مجلس شورای ملی سوییس نیز در ادامه همین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با مقامات و مسوولان کشورمان گفت: برخلاف تبلیغات رسانه‌ها در غرب، ایران کشوری آرام و با تمدن و فرهنگ غنی و مردمانی مهربان و سختکوش است.

وی بر این اساس خواستار گسترش ارتباطات و رفت و آمدها میان مسوولان پارلمانی و مردم دو کشور شد.

این عضو مجلس شورای ملی سوییس با نادرست خواندن تحریم‌ها بر ضد جمهوری اسلامی ایران گفت: سیاست اعمال تحریم‌ها بر ضد ایران سیاستی نادرست و مغایر با مشی میانه‌روی در سیاست خارجی سوییس است.

او هم‌چنین در بخش دیگری از سخنانش با مفید و سازنده خواندن سفر هیات پارلمانی سوییس به کشورمان تصریح کرد: در این سفر واقعیات جامعه ایران و مغرضانه بودن تبلیغات علیه جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه پیرامون وضعیت زنان آشکار شد.

لوتسی اشتام در پایان نشست به افزایش سطح مناسبات دو کشور ابراز امیدواری کرد.

انتهای پیام

کد N235471