تعریف جرم سیاسی در کمیسیون حقوقی بررسی می‌شود

کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی طرح جرم سیاسی را در دستور کار خود قرار داده و در جلسه عصر یک‌شنبه تعریف این عنوان را بررسی کرده است.

محمدعلی اسفنانی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: کمیسیون امروز وارد بحث موضوع جرم سیاسی شد اما هیچ فرصتی در مورد جزییات در این خصوص وجود نداشت.

اسفنانی در پاسخ به این که در جلسه امروز به چه مواردی پرداخته شد؟ با تاکید بر این که موضوع جرم سیاسی از جمله لایحه‌های بسیار زمان‌بر خواهد بود، اظهار کرد: کمیسیون فعلا در مرحله بررسی تعاریف جرم سیاسی است.

اسفنانی ادامه داد: آن چه که در لایحه به عنوان تعریف جرم سیاسی مطرح شده است، با کسب نظر اساتید دانشگاه، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و هم‌چنین اعضای کمیسیون بوده است. همین بحث‌هایی که مطرح شده است هم جای صحبت بسیار دارد اما امروز قوه قضاییه هم تعریف جدیدی برای جرم سیاسی مطرح کرده است که قرار شد کمیته حقوق جزای کمیسیون طی جلسه‌ای با مسوولان این قوه نظر آنان را در مورد تعریف جرم سیاسی اخذ کند و آن را در جلسه آینده کمیسیون مطرح کند تا با بررسی تمامی تعاریف موجود کمیسیون بتواند نظر مناسبی اتخاذ کند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی هم‌چنین از بررسی یکی از مواد مربوط به قانون فعالیت سازمان بازرسی کل کشور خبر داد و گفت: بخش‌هایی از مواد مورد اشکال در جلسه عصر امروز بررسی شده است اما بررسی این قانون به پایان نرسیده است.

انتهای پیام

کد N235462