در دیدار با دادستان عمومی و انقلاب تهران/

رییس قوه قضاییه پاکستان خواستار گسترش همکاریهای قضایی با ایران شد

دادگستری

اسلام آباد - ایرنا - رییس قوه قضاییه (دیوان عالی) پاکستان در دیدار با ˈعباس جعفری دولت آبادیˈ دادستان عمومی و انقلاب تهران، بر گسترش همکاری های قضایی میان ایران و پاکستان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از گزارش روز یکشنبه مرکز رسانه ای سفارت کشورمان در اسلام آباد، عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران و هیات قضایی ایران که برای شرکت در کنفرانس بین المللی قضایی به اسلام آباد سفر کرده بود، شب گذشته با قاضی ˈتصدق حسین جیلانیˈ رییس قوه قضاییه پاکستان دیدار و پیام دعوت آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه کشورمان را جهت سفر این مقام قضایی ارشد پاکستان به تهران به وی تقدیم کرد.

دولت آبادی نیز در این دیدار با اشاره به ویژگی های شاخص قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر استقلال قضات و نظام قضایی؛ بر همکاری تهران و اسلام آباد در زمینه مبارزه با تروریسم، مبارزه با فساد اقتصادی و پولشویی تاکید کرد.

رییس قوه قضاییه (دیوان عالی) پاکستان نیز با استقبال از دعوت به عمل آمده و با اشاره به پیوندهای مذهبی،دینی و فرهنگی دو کشور؛از آمادگی قوه قضاییه پاکستان جهت افزایش همکاریهای دوجانبه با ایران در زمینه های قضایی خبر داد.

وی همچنین با ابلاغ سلام گرم خود به آیت الله آملی لاریجانی ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک به ایران سفر می کند.

این دیدار بدون حضور رسانه های خبری برگزار شد.

ˈعلیرضا حقیقیانˈ سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد نیز در دیدار هیات قضایی کشورمان با رییس دیوان عالی پاکستان حضور داشت.

هیات عالی قضایی جمهوری اسلامی ایران به ریاست دادستان عمومی و انقلاب به دعوت رییس دیوان عالی پاکستان برای شرکت در کنفرانس بین المللی قضایی بامداد روز گذشته (شنبه) وارد اسلام آباد شد و در کنفرانس قضایی اسلام آباد شرکت کرد.

قاضی ˈتصدق حسین جیلانیˈ رییس دیوان عالی و سرپرست کمیسیون عدالت و کمیته قضایی ملی پاکستان روز شنبه این همایش را با حضور شخصیت های قضایی شرکت کننده ؛افتتاح کرد.

نقش قوه قضاییه در جهان در حال توسعه، حاکمیت قانون و صلح بین المللی، تروریسم و پولشویی، دعاوی حقوق سیاسی، آموزش قضایی، حل و فصل اختلافات خارج از دادگاه و همچنین جرائم رایانه ای از جمله موضوعاتی بود که در نشست های تخصصی این کنفرانس مورد بررسی قرار گرفت.

در این کنفرانس بین المللی, قضات ارشد دادگاه های فدرال، دادگاه شریعت و قضایی و دادگاه های عالی بیش از 10 کشور خارجی شرکت کردند.

هدف از برگزاری سالانه کنفرانس بین المللی قضایی تعامل بیشتر بخش های قضایی و به اشتراک گذاشتن تجربیات راهبردی برای رسیدگی به مشکلات سیستم دادرسی و قضایی در میان کشورهای شرکت کننده اعلام شده است.

دادستان عمومی و انقلاب تهران و هیات قضایی کشورمان پس از یکروز اقامت در اسلام آباد امروز یکشنبه پایتخت پاکستان را به مقصد تهران ترک کردند.

آساق ** 1095**1856
کد N235360