اسماعیلی در گزارش به کمیسیون امنیت ملی:

تیم بررسی زندان از کارکنان فعلی نبودند/هر خانواده‌ای می‌تواند با زندانی خود ملاقات کند

سیاسی

رییس سازمان زندان‌ها عصر امروز با حضور در جلسه کمیسیون امنیت ملی در مورد حوادث روز پنجشنبه در زندان اوین توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره حضور اسماعیلی رییس سازمان زندان‌ها در جلسه عصر امروز مجلس گفت: آقای اسماعیلی در گزارش خود اظهار کرد که تیم بررسی سازمان زندان‌ها طبق برنامه روز پنجشنبه برای بررسی زندان اوین اقدام کرد.

نقوی‌حسینی ادامه داد: اسماعیلی در گزارش خود با تشریح نحوه بررسی زندان‌ها گفت که در جریان بازرسی‌ها ابتدا زندانی‌ها به فضای باز هدایت می‌شوند تا بررسی‌ها انجام شوند. در بازرسی روز پنجشنبه زندانیان دو اتاق حاضر به خروج از اتاق‌های خود نشدند.

وی با منافق و عضو فتنه خواندن زندانیانی که حاضر به تخلیه اتاق‌های خود نشدند گفت: این زندانیان شروع به مقاومت و ناسزا گویی علیه تیم بررسی کردند. تیم بررسی که افرادی غیر از کارکنان فعلی زندان بودند، این افراد را از اتاق‌ها بیرون کردند.

نقوی‌حسینی با بیان اینکه به گفته اسماعیلی در جریان خارج کردند زندانیان از اتاق‌هایشان هیچ‌کس از سوی بررسی کنندگان مورد ضرب و جرح قرار نگرفته و مجروح نشده است، گفت: امروز هم به مناسبت روز میلاد حضرت زهرا (س)، به تعدادی از خانواده‌های افراد مذکور که به زندان مراجعه کرده بودند، اجازه ملاقات با زندانیان به صورت حضوری و بدون مانع داده شد تا با چشمان خودشان ببینند هیچ یک از آنها نه مجروح شده‌اند و نه ضربه‌ای به آنها وارد شده است. اکنون هم اعلام می‌کنیم که هر یک از خانواده‌ها بخواهند می‌توانند با زندانیان خود ملاقات حضوری داشته باشند.

نقوی‌حسینی در ادامه گزارش خود درباره گزارش عصر امروز کمیسیون امنیت ملی گفت: در جلسه امروز، آخرین تحولات و روند مذاکره هسته‌ای با حضور آقای عراقچی معاون وزیر خارجه و عضو تیم ارشد مذاکره‌کننده مورد بررسی قرار گرفت و عراقچی در این دیدار اظهار کرد که اراده نظام مبتنی بر ادامه مذاکرات است چراکه ما به آنچه در حوزه هسته‌ای نیاز داشتیم، دست یافته‌ایم و به عنوان یک قدرت صاحب تکنولوژی صلح‌آمیز هسته‌ای وارد مذاکرات شده‌ایم و اکنون به مرحله تدوین توافق جامع رسیده‌ایم.

وی در مورد کلیات این توافق جامع اظهار کرد: کلیت توافق این است که حق داشتن تکنولوژی هسته‌ای خود را حفظ کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین از حضور دو تن از دانشجویان جامعه اسلامی دانشجویان در جلسه عصر امروز خبر داد و گفت: این دانشجویان پروژه‌ای با عنوان جنایات انگلیس در دوران جنگ جهانی دوم در ایران را بررسی کرده و گزارشی به کمیسیون ارائه دادند. پس از این گزارش مقرر شد که کمیته مطالبات ملی پیشنهادات را مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار دهد.

انتهای پیام

کد N235343