واکنش اداره اوقاف شیعیان عراق به حمله انتحاری به دانشگاه امام کاظم(ع) بغداد

آفریقا و خاورمیانه

رئیس اداره اوقاف شیعیان با ارائه آماری از کشته و زخمی شدگان حمله عوامل انتحاری به دانشگاه امام کاظم(ع) در شرق بغداد گروههای تکفیری و حامیان آنها را مسئول دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النهرین، اداره اوقاف شیعیان عراق با اشاره به اینکه تعدادی در حمله انتحاری به دانشگاه امام کاظم(ع) کشته و زخمی شده اند رژیم های فاسد تکفیری و گروه داعش را مسئول حمله دانست.

صالح الحیدری رئیس اداره اوقاف شیعیان عراق اعلام کرد: گروه های تروریستی وابسته به باندهای جنایتکار و تکفیری امروز به ساختمان دانشگاه امام کاظم(ع) وابسته به اداره اوقاف شیعیان یورش بردند.

وی افزود: یک عامل انتحاری خود را مقابل درب اصلی دانشگاه منفجر کرد و عامل انتحاری دیگر خود را نزدیک ساختمان اداری منفجر کرد که در اثر این انفجار دو نفر کشته و پنج نفر دیگر مطابق آمار اولیه زخمی شدند.

الحیدری اعلام کرد: مهاجمان سپس ساختمان دانشکده را به کنترل خود درآوردند و با رفتن بر بالای ساختمان ها به سوی طلاب و اساتید تیراندازی کردند که نیروهای امنیتی مسئول حراست از دانشکده به همراه طلاب و با همکاری با نیروهای امنیتی موفق به هلاکت همه مهاجمان و آزاد سازی ساختمان دانشکده شدند.

وی رژیم های فاسد تکفیری، القاعده، داعش  و گروههای که در راستای ریختن خون عراقی ها تلاش می کنند و حامیان این گروهها را مسئول این هجوم دانست.

از سوی دیگر یک منبع وابسته به وزارت کشور عراق از کشته شدن دو نفر در حمله افراد مسلح به منطقه ای در شمال بغداد خبر داد.