متمم قانون اساسی اوکراین برای تمرکززدایی / یانوکوویچ به دونتسک می‌رود

پارلمان اوکراین از الحاق متممی به قانون اساسی این کشور مرتبط با گسترش قدرت مناطق خبر داد. همچنین منابع مطلع اعلام کردند، رئیس جمهور فراری این کشور احتمالاً به دونتسک می‌رود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، اولکساندر تورچینف، رئیس جمهوری موقت اوکراین و رئیس پارلمان این کشور در مصاحبه‌ای با کانال تلویزیونی کشورش گفت: من می‌خواهم به مردم شرق اوکراین بگویم تا بدانند مقام‌ها همانند شما به ایجاد یک دولت محلی قدرتمند و اعطای اختیارات بیشتر به مناطق تمایل دارند که باعث بی‌نیازی و استقلال در بسیاری از مسائل اقتصادی و اجتماعی و همچنین حمایت مالی می‌شود.

وی افزود: مقام‌های مرکزی دولت کی‌یف از مناطق می‌خواهند تا رهبران خود را انتخاب کنند.امیدوارم که این متمم پیش از پایان مه سال جاری برای نخستین بار ارایه و در سپتامبر یا اکتبر همین سال هم در دادگاه قانون اساسی به رای گذاشته شود.

در همین حال، منابع مطلع نیز اعلام کردند ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهور فراری اوکراین قرار است به دونتسک برود یا قبلا این کار را انجام داده است.

البته هنوز این مساله تایید نشده است.

پیشتر، وب سایت اوکراینی پرودا نیز اعلام کرد که یانوکوییچ ممکن است از طریق شهر بردیانسک وارد کشور شود.

برخی دیگر از رسانه‌ها نیز اعلام کردند که مقام‌های دولت کی‌یف تدابیر امنیتی شدیدی را در این شهر برقرار کرده‌اند و تعداد زیادی پرسنل امنیتی در این شهر مستقر شدند.

انتهای پیام

کد N235310