دختر زندانی پادشاه عربستان: ما گروگانیم

سیاسی

یکی از دختران پادشاه عربستان که گفته بود پدرش، او و خواهرانش را در خانه زندانی کرده توانست با جهان خارج ارتباط برقرار کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، سحر، بزرگ‌ترین دختر ملک عبدالله، پادشاه عربستان فاش ساخت، زنان به دستور پدر او گرسنگی کشیده و ضرب و شتم می شوند.

سحر 42 ساله قبل از 13 سال گذشته که در اسارت به سر می‌برد، یک زندگی مرفه ومجلل داشته است. وی توانسته با یک تماس تلفنی محرمانه با نشریه نیویورک پست آمریکا ارتباط برقرار کند.

سحر گفت: ما در اینجا تنها و منزوی و زندانی هستیم. ما گروگان هستیم. هیچ‌کس نمی‌تواند به دیدن ما بیاید و ما نیز نمی‌توانیم به دیدن کسی برویم.

پدر ما مسئول است و پسران او و برادران ناتنی ما در این تراژدی همدست هستند.

سحر عنوان کرد که پدرش از آن جهت او و سه خواهرش، جواهر، حلا و مها را زندانی کرده که آن‌ها علیه بی‌عدالتی و نابرابری در قبال زنان در عربستان انتقاد کردند.

مادر این دختران که در تبعیدی خود خواسته به لندن فرار کرده از ادعاهای دخترانش حمایت کرده و نسبت به امنیت آن‌ها اظهار نگرانی کرد.

العنود الفائز، همسر ملک عبدالله و مادر سحر به نیویورک پست گفت: آن‌ها زمانی در عربستان یک زندگی عادی داشتند اما آن‌ها ذهنیتی باز دارند و پدر آن‌ها از این موضوع متنفر است.

وی افزود: آن‌ها نگران مشکلات زنان در عربستان و سراسر جهان عرب هستند.

بی‌عدالتی‌هایی که ما می‌بینیم وحشتناک هستند و باید کسی چیزی بگوید.

دختران پادشاه عربستان می‌گویند که ضرب و شتم شده و گاهی آب و غذا به آن‌ها داده نمی‌شود و در یکی از املاک سلطنتی زندانی هستند.

همچنین گاهی برق و آب ساختمان محل اقامت آن‌ها برای چند روز یا چند هفته قطع می‌شود و گاهی آن‌ها را جدا از هم در دو اتاق نگه می‌دارند.

سحر تاکید کرد: ما دیگر انرژی نداریم و تمام تلاشمان را می‌کنیم که زنده بمانیم.

او گفت که مردان محارم آن‌ها از جمله برادران ناتنی آن‌ها را با باتوم کتک می‌زنند و اتاق‌های آن‌ها بسیار گرم و پر از حشرات موذی است.

مادر آن‌ها نیز گفت که همسر سابق وی می‌خواهد این دختران بمیرند.

وی به نیویورک پست گفت این ساختمان زمانی خانه ما بود اما اکنون یک قفس است. پادشاه عربستان می‌خواهد آن‌ها مرده باشند و در مقابل مرگ آن‌ها را ببیند اما باز هم وقوع این اتفاقات را تکذیب می‌کند.

الفائز هنگام ازدواج با ملک عبدالله تنها 15 سال داشت در حالی او در دهه 40 زندگی خود بود اما یک دهه بعد از آن از او طلاق گرفت.

به گفته سحر پادشاه عربستان که 38 فرزند و تعداد نامعلومی همسر دارد چهار دخترش را همراه با الفائز تحت کنترل سه تن از برادران ناتنی آن‌ها قرار داده بود.

انتهای پیام

کد N235280