کمیسیون امنیت ملی مجلس به مرزهای شرقی می رود

کمیسیون امنیت ملی

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سه شنبه از مرزهای شرقی کشور بازدید می کنند.

ˈسید باقر حسینیˈ امروز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، نوذر شفیعی، محسنی ثانی، مهدی دواتگری،عباسعلی منصوری آرانی و کریمی قدوسی را نمایندگانی ذکر کرد که قرار است دوم اردیبهشت ماه از مرزهای شرقی کشور بازدید کنند.

وی با اشاره به واگذاری حراست از بخشی از مرزهای شرقی کشور به سپاه ابراز امیدواری کرد بودجه مربوط به انسداد مرزها تخصیص یابد و شاهد ارتقای امنیت در مرزهای شرقی کشور باشیم.**هیئتی از افغانستان برای بررسی حقابه هیرمند به ایران می آید

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قول رییس جمهوری برای آبیاری 46 هزار هکتار از اراضی این منطقه گفت: در این راستا در آینده نزدیک هیئتی از افغانستان برای بررسی حقابه ایران از رود هیرمند به ایران می آید تا در نشست های مربوط به این موضوع شرکت کند.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت های منطقه سیستان در زمینه ترانزیت اظهار کرد: در حال حاضر از محل ترانزیت کالا چیزی نصیب منطقه نمی شود و از سوی دیگر، خیلی از جاده ها هم به خاطر حجم تردد خودروهای سنگین تخریب می شود.

عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درخواست کرد: مسئولان حداقل از محل حق ترانزیت سهمی برای ترمیم محورهای ارتباطی این منطقه در نظر بگیرند.

سیام(4)**2021**1449
کد N235267