حمایت جمعی از دانشجویان از رهبر شیعیان بحرین

جمعی از دانشجویان در بیانیه‌ای حمایت خود را از انقلاب بحرین و رهبر شیعیان بحربن اعلام کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بیانیه آمده است: بدون شک تأثیرگذارترین و سرنوشت‌سازترین رویداد برای امت اسلامی و ملت‌های منطقه، در سال‌های اخیر، حادثه بیداری اسلامی است؛ حادثه‌ای که حامل یک بیداری حقیقی و اسلامی و نتیجه عبرت‌های فراوان، درک‌های عمیق و همت‌های والای ملت‌های عرب در طول سالیان متمادی است و چنان تحول عظیمی را در منطقه ایجاد کرده که هرگز در محاسبه‌ی شیاطین مسلط منطقه‌ای و بین‌المللی نمی‌گنجید؛ خیزش های عظیمی که حصارهای استبداد و استکبار را ویران و قوای نگهبان آنها را مغلوب و مقهور ساخت.

در این بیداری نقش نخبگان و خواص جامعه همواره بسیار پررنگ بوده است. مردم و نخبگان مردمی، خود صاحبان این انقلابها و متعهد به حراست از آن و ترسیم‌کننده‌ی مسیر آینده و رو به تکامل آن میباشند و خواهند بود.

در این میان، انقلاب مردم بحرین، همچون سایر انقلاب¬های منطقه، خیزشی اسلامی و حاصل یک بیداری عمیق بوده و از نظر ماهیت با سایر انقلاب های مردمی کشورهای منطقه، تفاوتی ندارد؛ انقلابی که در آن مردم مسلمان بحرین به رهبری عالمفرزانه و مجاهد، آیت الله شیخ عیسی قاسم، و با الگوبرداری از انقلاب اسلامی ایرانبه پا خاستند تا برای احقاق حقوق مسلّم خود و برافراشتن پرچم اسلام که عقیده‌ی عمیق و دلبستگی دیرین مردم است و برای دست یابی به امنیت روانی و عدالت و شکوفایی و پیشرفتیکه جز در سایه‌ی شریعت اسلام محقق نخواهد شد و همچنین برای احیاء و تجدید عزت و کرامت ملی که در طول زمان با دیکتاتوری حاکمان فاسد و با سلطه‌ی سیاسی آمریکا و غرب، در هم شکسته و پایمال شده است، طومار عقب ماندگی علمی و رفاهی و اضمحلال فرهنگی را در سرزمین اسلامی خود در هم بپیچند و به سمت شکوفایی اسلامی گام بردارند.

اما دشمنان امت اسلامی، بر آن شدند تا این انقلاب را نه بیداری مردمی مظلوم علیه حکومتی ظالم که یک نزاع مذهبی بین شیعه و سنی جلوه دهند تا بتوانند زیر پوشش این اتهام واهی، اخبار مربوط به ظلم و ستم حکومت آل خلیفه و کشتار فجیع و شکنجه و ارعاب مردم بی گناه و مظلوم بحرین، به خصوص زنان و کودکان، و همچنین از کار بی کار شدن هزاران نفر از مردم انقلابی را تا حد ممکن در بایکوت خبری قرار داده و فریاد مظلومیت این مردم را به زعم خود خاموش کنند اما به حول و قوه الهی، این حرکت، تمام‌شدنی نیست و ادامه خواهد داشت و تاریخ امت اسلامی به اذن پروردگار و با اراده ی پولادین مردم مسلمان بحرین تغییر خواهد کرد.

اکنون گروه دانشجویی 313 در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به نمایندگی از همه دانشجویان بیدار و آگاه ایرانی و به پشتوانه ی 592 عدد امضای طومار اینترنتی منتشر شده در فضای مجازی در یک ماه اخیر، و با حمایت تشکل ها و گروه های دانشجویی، و در روزی پربرکت، مقارن با میلاد فرخنده بانوی دو عالم، حضرت صدیقه طاهره، فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و همچنین میلاد فرزند خلف ایشان، حضرت امام روح الله الموسوی الخمینی(رحمه الله علیه)، بنیانگذار شجاع و کبیر انقلاب اسلامی ایران، حمایت اکید خود را از انقلاب مردمی بحرین و رهبری حکیمانه آیت الله شیخ عیسی احمد قاسم، اعلام داشته و نسبت به ظلم و ستم بی رحمانه ی رژیم مستبد آل خلیفه، ابراز برائت و انزجار می کند.

باشد که به زودی، با عنایات خاص الهی و به برکت خون ارزشمند شهدای مظلوم بحرین، شاهد نابودی هر چه سریعتر این رژیم ستمگر بوده و در کنار مردم مظلوم بحرین، پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی شان را جشن بگیریم و به یاد آریم سخنان پیر خردمند انقلابمان، خمینی کبیر(ره) را که فرمود:

«ای مستضعفان جهان! برخیزید و همپیمان شوید، و ستمگران را از صحنه برانید ، که زمین از خداست و وارث آن مستضعفانند.هان ای مسلمانان جهان! و مستضعفان تحت‏سلطه ستمگران! بپاخیزید و دست‏اتحاد به هم دهید، و از اسلام و مقدّرات خود دفاع کنید، و از هیاهوی‏قدرتمندان نهراسید . هان ای مسلمانان جهان و مستضعفان گیتی! بپاخیزید و مقدرات خود را به دست‏گیرید.»

انتهای پیام

کد N235188