رییس دیوان عالی کشور: مفسدان اقتصادی مجازات شوند

سیاسی

رییس دیوان عدالت اداری گفت: کسانی که مرتکب فساد اقتصادی می‌شوند باید شناسایی و مجازات شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله محسنی گرگانی در حاشیه مراسم سالگرد درگذشت آیت‌الله رضوانی که در مسجد سیدعزیزالله بازار تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران در رابطه با تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور، گفت: مفاسد اقتصادی بحث مفصل، جامع و فراگیری است و کسانی که مرتکب فساد اقتصادی می‌شوند باید شناسایی و مجازات شوند.

وی ادامه داد: افرادی که اموال و حقوقشان در این میان از بین رفته است، حتما باید به واحد مبارزه با مفاسد اقتصادی دستگاه قضایی مراجعه کرده و شکایت خود را اعلام کنند تا به آن رسیدگی شود.

وی در رابطه با نقش دولت در اقتصاد مقاومتی گفت: در رابطه با اقتصاد مقاومتی و نقش دولت نیز باید تاکید کنم که دولت بنا بر وظیفه‌اش باید مراقب اموال و دارایی‌های مردم باشد.

محسنی‌گرکانی در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت رسیدگی به پرونده‌های تخلفات اداری خاطرنشان کرد: دولت مراقب اموال باشد؛ زیرا اموال متعلق به بیت‌المال است. از سوی دیگر مجلس هم هرچند از نظر اجرایی مسئولیتی ندارد اما در زمینه وضع قوانین مناسب باید اهتمام جدی نشان دهد.

رییس دیوان عالی کشور افزود: اگر از افراد چه از نظر شخصی، اجتماعی یا دولتی حقی ضایع شده باشد، باید برای احقاق این حق اقدامات لازم صورت گیرد؛ زیرا جمهوری اسلامی ایران قانون دارد و باید مطابق این قانون به حقوق ملت به صورت جدی رسیدگی شود.

انتهای پیام

کد N234895