قائم مقام وزیر کشور:

شهادت یا زنده بودن پنجمین مرزبان را تایید یا تکذیب نمی کنیم

دانایی فر

قائم مقام وزیر کشور با بیان این که نمی توانیم بگوییم پنجمین مرزبان ایرانی (جمشید دانایی فر) شهید شده است، گفت: از طرفی هیچ خبری از شرایط وی نداریم، بنابراین صحبت های مبنی بر شهادت یا زنده بودن وی را تایید یا تکذیب نمی کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «حسینعلی امیری» روز یکشنبه در حاشیه آیین ترحیم سالگرد آیت الله «غلامرضا رضوانی» از اعضای شورای نگهبان این مطلب را در جمع خبرنگاران بیان کرد.

وی درباره وضعیت دانایی فر تاکید کرد: هنوز هیچ خبر موثقی از این مرزبان کشورمان نداریم ولی پیگیری ها همچنان ادامه دارد.

سخنگوی وزارت کشور درباره اظهارات برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی که مدعی بودند دانایی فر زنده است، اظهار داشت: توصیه می کنم مسایل امنیتی که مرتبط با حیثت افراد است با دقت بیان و ملاحظات شرعی و قانونی لحاظ شود.

امیری خاطرنشان کرد: نماینده ای که این گونه اخبار را انتشار می کند باید بگوید که این صحبت ها را از کجا و از چه منبعی یافته است.

قائم مقام وزیر کشور درباره دیدار اخیر رییس جمهوری با خانواده دانایی فر در در سفر به استان سیستان و بلوچستان گفت: رییس جمهوری دارای شخصیت اخلاق مداری است، دکتر روحانی با این رویکرد از خانواده این مرزبان کشورمان دلجویی کرد.

رامین حضرتی، سجاد زاهانی، جمشید دانایی فر، محمد نظامی و جمشید تیموری 5 مرزبان ایرانی شامگاه 17 بهمن ماه 1392 توسط گروهک تروریستی جیش العدل در منطقه جکیگور شهرستان سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان ربوده شدند و به داخل خاک پاکستان انتقال یافتند.

گروهک تروریستی جیش العدل روز شنبه 19 بهمن ماه نیز با انتشار تصاویری، مسولیت ربودن این پنج مرزبان ایرانی را بر عهده گرفت و سوم فروردین ماه اعلام کرد که جمشید دانایی فر یکی از این پنج مرزبان ربوده شده را به شهادت رسانده است.

این مرزبان متولد 1366 در محمد آباد سیستان و بلوچستان است که پس از اخذ مدرک دیپلم از سه سال پیش در مرزبانی مشغول به خدمت بود.

4 مرزبان ایرانی ربوده شده 17 فروردین ماه جاری به میهن بازگشتند، به گفته مسوولان هنوز از سرنوشت دانایی فر اطلاعی در دست نیست.**سفر رییس جمهوری در جهت توسعه استان های اقدام بسیار مبارکی است

امیری همچنین در پاسخ به پرسشی درمورد تاثیر سفر رییس جمهوری به استان سیستان و بلوچستان و افزایش توسعه محوری در این منطقه اظهارداشت: سفر دکتر روحانی و تعدادی از وزیران در راستای سفر کاروان تدبیر و امید انجام شد که هر از چند گاهی توسط رییس جمهوری و اعضای دولت انجام می شود.

وی اضافه کرد: معمولا در این سفرها وزیران برنامه های بخشی خود را نظارت و رصد می کنند و رییس جمهوری نیز با شنیدن مشکلات مردم به حل آنها اقدام می کند.

سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: آن مقداری که امکانات کشور اجازه دهد در جهت توسعه استان ها برنامه ریزی می شود.

امیری یادآور شد: اقداماتی که قرار است در این استان انجام شود همان هایی بود که رییس جمهوری در جمع مردم، علما و نخبگان این استان بیان داشته است.

وی اظهار داشت: حضور رییس جمهوری و وزیران در استان ها باعث می شود که نگاه به مسایل و مشکلات استان و مردم از نزدیک انجام پذیرد.

سخنگوی وزارت کشور خاطرنشان کرد: این سفرها باعث می شود مردم با اعضای دولت به گفتگو بنشینند و درخواست هایشان را از دولت منطقی تر می کند.

امیری ادامه داد: این نوع سفرها منجر به تکمیل طرح های عمرانی خواهد شد و در جهت توسعه استان های کشور کار بسیار مبارکی است.

قائم مقام وزیر کشور همچنین درباره دیدار احزاب با رییس جمهوری و وزیر کشور گفت: زمان این دیدار هنوز مشخص نیست؛ زمان دیدار احزاب با وزیر کشور نیز در اردیبهشت ماه هنوز قطعی نشده است.
کد N234802