عضو ارشد حزب الله لبنان: ملت و نظام مقاوم سوریه، تروریسم را ناکام ساختند

حزب الله,محمد رعد

بیروت – ایرنا – رییس فراکسیون حزب الله در پارلمان لبنان با تاکید به اینکه ملت و نظام مقاوم سوریه ، تروریسم را ناکام ساخته اند، از کشورهایی که از تروریست های تکفیری حمایت مالی و تسلیحاتی می کنند، خواست تا این کمک ها را متوقف کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، « محمد رعد» که در مراسم گرامیداشت شهید « محمد منتش» تصویربردار شبکه المنار در شهرک کفرصیر سخن می گفت، از این کشورها همچنین خواست تا نسبت به تصمیم خود برای سرمایه گذاری بر روی کسانی که فقط به منظور بریدن سرها و اهانت به ادیان آسمانی به سوریه آورده شده اند، بازنگری کنند.

«حمزه الحاج حسن»،« محمد منتش» و « حلیم علوه» خبرنگار، تصویربردار و مسئول فنی تیم خبری شبکه المنار که اخیرا برای پوشش خبری تصویری فضای بعد از آزادسازی شهرک تاریخی معلولا توسط ارتش سوریه از اشغال تروریست های تکفیری به این شهرک رفته بودند، بدست عناصر مسلح به شهادت رسیدند.

رییس فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان خطاب به این کشورها گفت: آیا این روش متمدنانه کسانی است که می خواهند با بریدن سرها و اهانت به ادیان آسمانی ، اصلاحات و دموکراسی را در سوریه و سپس لبنان محقق کنند؟

وی با تاکید به اینکه ملت و نظام سوریه با مقاومت و پایداری طرح های تروریستی را ساقط کرده اند، افزود: کسانی که امروز در شمال سوریه با نظام و ملت این کشور می جنگند ، غریبه ها هستند و از چچن وقفقازودیگر مناطق دنیا آمده اند.

محمد رعد اظهارداشت: این تروریست های تکفیری تحت فرماندهی و نظر دستگاه امنیتی یک کشور همسایه سوریه هستند، همان هایی که آرزو دارند در حلب نماز بخوانند.

عضو ارشد حزب الله تاکید کرد: تنها کسانی می توانند در حلب اقامه نماز کنند که دوستدار حلب و مدافع آن باشد و متجاوزان هرگز چنین اجازه ای نخواهند یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: دوره و زمانی که برخی می توانستند با ایجاد درگیری و تنش آفرینی در لبنان به مقاومت ضربه بزنند، گذشته است.

رییس فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان گفت: مقاومت گزینه ملت لبنان برای دفاع و حفاظت از ثبات و استقلال و حاکمیت لبنان است.

محمد رعد تاکید کرد: آزادی لبنان را شهدا رقم می زنند ، حاکمیت آن را شهدا حفظ می کنند و استقلال آن را شهدا مصونیت می بخشند و مقاومت گزینه شهدا است.

وی تصریح کرد: کوتاهی درقبال مقاومت که گزینه ملت و شهدای لبنان است، یعنی درخصوص آزادی ، حاکمیت و استقلال لبنان کوتاهی کنیم.

عضو ارشد حزب الله خاطرنشان کرد: گزینه مقاومت را برگزیده ایم و به آن تمسک جسته ایم زیرا تنها نور امیدبخش در این جهان تاریک برای حمایت از لبنان است و مقاومت به ما ارزش بخشیده و اکنون مطالبه و اراده واقعی ملت لبنان و ملت های همه جهان اسلام و عرب است.

خاورم ** 1324
کد N234777