۰

نماینده زاهدان خواهان تامین امنیت همه اقوام در سیستان و بلوچستان شد

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نماینده مردم زاهدان با اشاره به کشته شدن دو نفر در حمله اخیر تروریست‌ها به مرزهای شرقی، خواهان تامین امنیت همه اقوام در سیستان و بلوچستان شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در تذکر شفاهی خود در جلسه علنی امروز مجلس، با اشاره به شهادت معلم شهید نوروزی و سرباز شهید خندان اظهار کرد: مردم استان سالهاست که به دست نیروهای تکفیری و وهابی در این استان به شهادت می‌رسند، باید مشخص شود که این افراد در کدام حوزه‌های علمیه درس خوانده‌اند و اساتید آنها چه کسانی بودند که این تفکر را به آنها القاء کردند.

وی با ابراز تاسف از این که نسل کشی و قوم کشی در سیستان و بلوچستان، سالهاست که اتفاق می‌افتد، خطاب به دولت اظهار کرد: ما از دولت انتظار داریم که امنیت تمام اقوام و مذاهب را حفظ کند و اگر دولت این توان را ندارد این کار را به دست مردم بسپارد.

شهریاری ادامه داد: وقتی از نیروهای تکفیری و وهابی انتقاد می کنیم برخی اصرار دارند که این موضوع را با اهل سنت ارتباط دهند. در استان سیستان و بلوچستان نه شیعه و نه سنی هیچ ارتباطی با این گروهها ندارند ما تقاضا داریم که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در سفر به استان سیستان و بلوچستان این موضوع را بررسی کرده و گزارش آنرا به ما ارائه دهد.

ابوترابی فرد که ریاست جلسه را به عهده داست، در پاسخ به این تذکر اظهار کرد: ما شهادت این دو نیروی متعهد در استان سیستان و بلوچستان را تسلیت می‌گوییم دغدغه آحاد شیعه و اهل سنت کشور به ویژه در استان سیستان و بلوچستان مرزبانان غیور ماست که با تفکر الحادی و تکفیری که در جهت خلق اختلافات میان امت اسلام تلاش می‌کنند است و این حرکت در راستای منافع نامشروع غرب و استکبار جهانی است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان این که پیشوایان امت اسلام و علمای صالح تشیع بر وحدت امت اسلام تاکید کردند، گفت: ما از مسئولین ذیربط و دستگاههای اطلاعاتی می‌خواهیم به طور جدی این موضوع را پیگیری کنند همچنین از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درخواست می‌شود که این موضوع را به طور جدی برای روشن شدن عوامل موثر پیگیری کنند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.