۰

بیگلری: کاش رئیس‌جمهور به استان کردستان سفر می‌کرد

  • ۱۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نماینده‌ی مردم شهرستان‌های بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کاش رئیس‌جمهور در سفرهای خود و در ابتدای دولت سفر به کردستان را در اولویت قرار می‌داد و به این منطقه سفر می‌کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بیگلری طی تذکر شفاهی خود در جلسه علنی صبح امروز خود در مجلس شورای اسلامی به رئیس‌جمهور و وزیر آموزش و پرورش خواستار پرداخت حق مرزی به فرهنگیان و کارکنان منطقه بانه شد.

همچنین در تذکر دیگری خطاب به وزیر دادگستری اظهار کرد: شهرستان سقز علی‌رغم تذکرات فراوان همچنان فاقد پزشک قانونی است و مردم برای تاییدیه و دریافت گواهی فوت باید فاصله چند کیلومتری سنقر تا مرکز استان را طی کنند و این موضوع مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است.

وی افزود: آقای پورمحمدی اگر در تامین اعتبار برای پزشکی قانونی مشکل دارید بگویید تا ما نمایندگان حقوقمان را صرف این کار کنیم تا بیش از این مردم داغدیده برای جواز فوت و دفن معطل نباشند.

بیگلری با انتقاد از تاخیر تحویل مسکن مهر بانه و سقز گفت: به وزیر راه تذکر می‌دهم که هر چه سریعتر نسبت به تحویل مسکن مهر این منطقه اقدام کند. همچنین عملیات اجرایی سد و انتقال آب را نیز با جدیت آغاز و دنبال کند. ضمن آنکه به وزیر صنعت و معدن و تجارت نیز تذکر می‌دهم و از ایشان می‌خواهم که در مقابل بیکاری سه هزار نیروی بازرس وزارت صنعت، معدن و تجارت و بلاتکلیفی خانواده‌های آن‌ها پاسخگو باشد.

وی در تذکر دیگری خطاب به وزیر ورزش و جوانان خواستار ساماندهی مدیریت ورزش استان کردستان و برون‌رفت از بی‌برنامگی فعلی شد. همچنین از وزیر علوم خواست تا برای تاسیس دانشگاه کشاورزی استان هر چه سریعتر اقدام نماید.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.