تشکیل استان سربداران خواسته نماینده سبزوار

نطق میان دستور

تهران – ایرنا – نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان این که 700 سال از قیام سربداران می گذارد از دولت تدبیر و امید، خواست تا این امید را در مردم دیار سربداران زنده کرده و لایحه ایجاد استان سربداران را به مجلس تقدیم کند.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا، رمضانعلی سبحانی فر در نطق میان دستور خود امروز (یکشنبه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و رهبران قیام سربداران که منجر به تشکیل حکومتی ملی و شیعی در دیار سربداران شد، افزود: از سبزوار و دیار سربداران، مشاهیری چون حاج ملا هادی سبزواری، سید حسن غزنوی، عطاملک جوینی، بیهقی و شریعتی برخاسته اند.

وی در ادامه با تبریک روز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خمینی بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی گفت: از شخصیت فاطمه (س) سخن گفتن بسیار دشوار است چرا که فاطمه زهرا (س) در همه ابعاد نمونه بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به روز دوم اردیبهشت ماه روز زمین پاک و تبریک این روز به محیط بانان و دوستداران محیط زیست، توصیه کرد تا همه مردم با محیط زیست مهربان تر بوده و با کمک دوستداران محیط زیست، شهری بسازند که مناسب زندگی باشد.

وی همچنین با اشاره به روز یازدهم اردیبهشت ماه، روز جهانی کارگر و تبریک این روز به همه کارگران، از دولت خواست تا با تأمین امنیت شغلی این قشر و نیز سایر خواسته های به حق آنها، جلوی تهیه قراردادهای سفید امضای کارفرمایان گرفته شده و همچنین ماده 10 قانون نوسازی صنایع یعنی بازنشستگی با 25 سال سابقه کار، اجرایی شود.

سبحانی فر دوازدهم اردیبهشت روز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم و تبریک این روز به همه معلمان که با چشم و دلی پاک در عرصه های علمی کشور فعالند، از دولت خواست تا با ارائه هر چه سریعتر لایحه رتبه بندی معلمان، علاوه بر قدردانی از زحمات معلمان، در جهت رفع تبعیض و دریافتی حقوق میان معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش با سایر اقشار، گام مؤثری بردارد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس خطاب به رئیس جمهوری، گفت: این صدای اهالی دیار سربداران، سبزوار، جغتای و جوین است که فریاد برمی آورند که با کاهش 50درصدی بارش ها و با وجود خشکسالی و کاهش برداشت آب از چاه های در اختیار کشاورزان و دامداران را با تهیه نهاده های دامی و کشاورزی همچون سموم کشاورزی و کود شیمیایی و نیز مکانیزه کردن تجهیزات آنها و تمدید وام های این قشر، جبران کنید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با درخواست از مسئولان ذی ربط برای تأمین آب شرب این شهرستان ها، از وزیر جهاد کشاورزی خواست تا اعتبار ویژه ای برای لایروبی چاه ها و قنات های این سه شهرستان در نظر بگیرد.

وی به کلنگ زنی نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی سبزوار در چندین سال قبل و نیز عدم آغاز به کار ساخت این نیروگاه اشاره کرد و از وزیر صنعت معدن و تجارت خواست تا نسبت به تسریع در تکمیل مجتمع فولاد سبزوار اقدام کند.

سبحانی فر با درخواست از وزیر راه و شهرسازی برای تکمیل باند دوم راه های روستاها و بخش های اطراف جاده ترانزیتی سبزوار سلطان آباد قوچان، یادآور شد: ساخت راه آهن سبزوار به شبکه سراسری نیمه تمام است.

وی همچنین از عباس آخوندی خواست تا نسبت به آسفالته شدن باند دوم راه های سبزوار به اسفراین و بردسکن و نیز تکمیل جاده های روستاهای اطراف سبزوار و دیگر شهرهای منطقه، دستور مقتضی صادر کند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با درخواست از رییس جمهور درباره صدور ابلاغ تبدیل بخش های سبزوار به شهر بر اساس قانون مربوط، به تبدیل شهر شش نمد به شهرستان در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: از رییس جمهور می خواهم تا دستور ابلاغ این مصوبه را صادر کند.

سیام**1058 ** 1418
کد N234575