در بیانیه‌ای

200 نماینده تحریم جدید انگلیس علیه مسئولین نظام را محکوم کردند

سیاسی

200 نفر از نمایندگان در بیانیه‌ای اقدامات اخیر انگلیس و آمریکا را در قرار دادن نام چند تن از مسئولین ایرانی از جمله دو نفر از نمایندگان مجلس در لیست جدید تحریم‌ها محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این بیانیه که توسط ضرغام صادقی عضو هیات رییسه قرائت شد، به شرح زیر است:

« دولت انگلیس که سابقه دشمنی در جهان و با ملت ایران و دخالت‌های نابجای متعدد آن‌ها در امور داخلی کشور ما در دهه‌های گذشته بر همگان آشکار گردیده، در روزهای اخیر در اقدامی دیگر برخی از مقامات فعلی و سابق جمهوری اسلامی از جمله دو تن از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی را به قول خود تحریم کردند. این اقدام هر چند تاثیری در امور داخلی کشور ما ندارد اما حکایت از عدم پایبندی اعضای گروه 1+5 بر ادعاهایی است که در ژنو دارد و نشان می‌دهد که آنها هرگز از دشمنی با ایران اسلامی دست نخواند کشید.

امیدواریم رفتارهایی از این دست که از سوی اعضای 1+5 به ویژه آمریکا و انگلیس که بارها دیده شده است، موجب افزایش حساسیت گروه مذاکره کننده دیپلماسی خارجی دولت محترم باشد و موجب شود تا علاوه بر تحرک بیشتر در مقابله با این دخالت‌ها تمام توان خود را در بکارگیری از ظرفیت‌های داخلی کشور برای حل مشکلات مردم قرار دهد.»

انتهای پیام

کد N234512