دامادی در نطق میان دستور:

عده ای اندک می کوشند از دستاوردهای توافق‌نامه ژنو چشم بپوشند

مجلس

نماینده مردم ساری در مجلس با اشاره به اینکه محال است توافق‌نامه ژنو بدون اجماع مقامات ارشد نظام حاصل شده باشد، گفت:در این شرایط عده‌ای اندک می‌کوشند آن را سیاه جلوه داده و از همه دستاوردهای آن چشم بپوشند.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، محمد دامادی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌ دستور خود در جلسه علنی روز یکشنبه با اشاره به مسائل هسته‌ای کشورگفت: در مقوله مذاکرات هسته‌ای گروهی به دنبال ابزار ساختن از سیاست خارجی برای سیاست داخلی هستند اما همه می‌دانند محال است توافق‌نامه ژنو بدون اجماع مقامات ارشد نظام حاصل شده باشد. در این شرایط عده‌ای اندک می‌کوشند آن را سیاه جلوه داده و از همه دستاوردهای آن چشم بپوشند.

وی افزود:  کسانی که در طی سال‌های اخیر چشم برهمه کاستی‌ها و هزینه‌زائی‌ها بسته‌اند امروز از گشودن فضا برای بحث کارشناسی درباره مذاکراتی محرمانه سخن می‌گویند، آنها به اندازه کافی بابت عملکرد گذشته خود زیر فشار و سوال و مواخذه جامعه هستند پس دیگر ضرورت ندارد بیش از این خود را جلوی خواست و اراده اکثریت مردم قرار دهند.

دامادی در ادامه نطقش خطاب به دولت گفت: دستگاه بروکراتیک ناکارآمد و سنگین دولتی از پس مشکلات موجود به تنهای بر نخواهد آمد. از سوی دیگر چند بحران اساسی همچون مشکلات زیست محیطی شدید کشور را تهدید می‌کند در این شرایط نمی‌دانم که چرا عزمی برای بیان تمام واقعیت آن وجود ندارد.

این نماینده مجلس افزود: باید شرایطی ایجاد کنیم تا مردم آزادانه بیندیشند، سرمایه‌هایشان را به کار بندند، کشورشان را دوست بدارند و جز قانون ملاحظه دیگری نداشته باشند. بنابراین دولت اطمینان داشته باشد با حاکم نشدن اکثریت شایستگان انبوه نیروی انسانی نامناسب و حجم فعلی هزینه‌های جاری نمی‌تواند مجالی برای اقدام توسعه ساختاری پیدا کند.

نماینده ساری در ادامه نطق خود به برخی از مسایل و مشکلات حوزه انتخابیه خود پرداخت.