آیت‌الله مکارم‌شیرازی: تدوین استاندارد غذای حلال اقدامی ارزنده است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: تدوین استاندارد غذای حلال را اقدامی ارزنده و ارزشمند است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم این مرجع تقلید در دیدار نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و شماری از دست اندرکاران تهیه و تدوین استاندارد بین‌المللی غذای حلال، اقدامات انجام شده در راستای تهیه استاندارد غذای حلال را ارزنده و شایسته تقدیر دانست و گفت: امروزه شرایط تغییر کرده و ابتلای به حلال و حرام و فرق گذاشتن بین آن متفاوت از زمان سابق شده و بسیار محل ابتلاء است.

وی یادآور شد: کار شما هرچند دیر انجام شده، اما بسیار خوب است و مهمترین نکته این است که باید در مرحله اجرا با دقت عملیاتی شود تا سوء استفاده‌ای از استاندارد غذای حلال صورت نگیرد زیرا سودجویان خطرناکی پیدا می‌شوند که از این موضوع نیز سوء استفاده می‌کنند.

مکارم شیرازی با بیان این‌که «باید نظارت و بازرسی مداومی نسبت به این کار انجام شود» تصریح کرد: در زمینه اطلاع رسانی و بیان احکام اسلامی به صورت گسترده نیز باید اقدامات شایسته‌ای انجام دهید.

وی برگزاری همایش به منظور تبیین ابعاد مختلف استاندارد غذای حلال را امری لازم و مهم دانست و گفت: یکی از مشکلات کشور ما در عرصه‌های مختلف کمبود اطلاع رسانی است و تصور می‌کنیم آنچه برای ما روشن است برای مردم نیز واضح است.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «برخلاف بعضی از مذاهب اسلامی، ما معتقدیم احکام اسلام تابع مصالح و مفاسد است» گفت: از مجموع روایات و اشارات برخی آیات قرآن استفاده می‌کنیم مصالح و مفاسد هم جسمانی و هم روحانی است و غذای حرام افزون بر جسم، روح انسان را نیز تحت الشعاع قرار می‌دهد تا آنجا که فرموده‌اند غذای حرام مانع استجابت دعاست.

انتهای پیام

کد N234368