یک مقام قضایی: تشکیل دادگستری ضریب امنیت را بالا می‎برد

دادگستري لرستان

رییس کل دادگستری لرستان معتقد است که تشکیل دادگستری ضریب امنیت را بالا می‎برد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، جعفر بدری در مراسم افتتاح دادگستری بخش کوهنانی از توابع شهرستان کوهدشت، گفت: دستگاه قضایی با توسعه حوزه‎های قضایی در خدمت‎رسانی به مردم رسالت‎مندانه عمل کرده است و تشکیل دادگستری در شهرستان‎ها و بخش‎ها علاوه بر امکان مطلوب در دسترسی مردم به مراجع قضایی موجب تسریع در روند رسیدگی به پرونده‎ها می‎شود.

جعفر بدری با اشاره به مشکلات بیکاری جوانان و معضلات وابسته به این مشکل، تصریح کرد: ایجاد اشتغال موثرترین راه پیشگیری از وقوع جرایم است. در استان لرستان با وجود بیکاری شدید جوانان، وابستگی‎های خانوادگی و طایفه‎ای جلوی وقوع بسیاری از جرایم را گرفته است.

وی اضافه کرد: دستگاه قضایی استان با حمایت از سرمایه‎گذاری در جهت کاهش آمار بیکاری تلاش می‎کند و سایر دستگاه‎های اجرایی نیز در این زمینه مسئول هستند.

رئیس دادگستری لرستان در ادامه گفت: زندان تنها راه مقابله با جرایم نیست، باید معاونت فرهنگی با فعالیت‎های موثر فرهنگی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با اقدامات پیشگیرانه در خدمت به آگاهی بخشی اجتماعی و فردی اقدامات بیشتر و بهتری را داشته باشند.

بدری تصریح کرد: حمایت از دستگاه قضایی و انتظامی در واقع حمایت از امنیت و عدالت است. جامعه مطلوب جامعه‎ای است که امکانات به طور متوازن گسترده شده باشد و تشکیل دادگستری در بخش‎ها بر این اساس صورت می‎گیرد.

در این مراسم قاضی مرادی از قضات برجسته دادگستری کوهدشت طبق حکمی از طرف آیت‎الله لاریجانی رئیس قوه قضائیه به عنوان سرپرست دادگستری بخش کوهنانی معرفی شد.

انتهای پیام

کد N234126