دیدار سفیر ایران با وزیر دادگستری جمهوری آذربایجان

سیاسی

در دیدار محسن پاک آیین، سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان و فکرت محمداف وزیر دادگستری این کشور درباره اعطای تسهیلات به زندانیان، چگونگی اجرای موافقتنامه تبادل محبوسین و نحوه استرداد مجرمین گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این دیدار سفیر کشورمان از نگاه مثبت جمهوری آذربایجان برای تسریع در مبادله زندانیان که منجر به انتقال تعدادی از محبوسین در روزهای اول سال جدید خورشیدی صورت گرفت، تشکر کرد و برای برنامه‌ریزی جهت ادامه این روند اعلام آمادگی کرد.

وی همچنین سفر الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان به ایران را آغاز تحول همه جانبه در مناسبات فیمابین دانست و گفت آثار دیدارهای انجام شده در تهران به تدریج بروز و ظهور خواهد داشت.

در این دیدار فکرت محمد اف، وزیر دادگستری آذربایجان نیز با پر ثمر خواندن سفر رئیس جمهور آذربایجان به ایران، آثار مثبت این سفر را فراگیر خواند و ابراز امیدواری کرد که توسعه همکاری‌های حقوقی و قضائی بین دوکشور، پشتوانه ای برای مناسبات بین دو کشور باشد.

وی از تبادل زندانیان به عنوان یک اقدام انسانی یاد کرد و گفت: ما در این زمینه اراده مشترکی داریم و امیدوارم که مراحل قانونی تبادل زندانیان هرچه زودتر طی شود.

انتهای پیام

کد N233966